Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Šťastný Marosz: Jihlava byla na koni a dostala takovou šmudlu

Olomouc – Šťastná trefa Rostislava Marosze ze 49. minuty zápasu zřejmě rozhodla druhý zápas semifinálové série play off mezi hokejisty Olomouce
a Jihlavy.

12.3.2014

Rostislav MaroszFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Útočník Mory nahodil od mantinelu puk na hostující branku a pak se už jenom radoval z trefy znamenající vedení 2:1.

„Takové góly padají, ale bylo to strašné štěstí," přiznal Rostislav Marosz, který je i za stavu 2:0 na zápasy ostražitý.

„Nějaké uspokojení si nemůžeme připustit, hraje se na čtyři vítězné zápasy a tohle vedení ještě nic neznamená.

Byl druhý semifinálový souboj těžší zápas než ten pondělní?
Po druhé třetině jsme si
k tomu museli něco říct, protože Jihlava byla lepší a docela nás tam na konci druhé třetiny zavřela. Přestali jsme bruslit, odhazovali jsme puky a z toho pramenilo, že jsme byli pod tlakem. Třetí třetinu jsme už odehráli docela slušně a je to pro nás super, že vedeme 2:0. Teď se musíme připravit na zápasy v Jihlavě a minimálně jednu výhru musíme přivézt.

Vaše gólová střela se jevila spíše jako takové nahození před branku. Spadlo to tam se štěstím?
Takové góly padají, ale bylo to strašné štěstí. Já jsem viděl Knotara (Jan Knotek, pozn. red.), že tam jede, a jenom jsem to tam tak hodil, protože jsem nevěděl co s tím. Naštěstí to tam spadlo.

Takové góly ale podobné zápasy často rozhodují. Souhlasíte?
Tak jo, ne vždycky padají krásné góly a v play off je každý gól důležitý. Jsme rádi, že nám tam spadla taková brambora.

Jihlava navíc v této fázi zápasu dost tlačila. Přišel ten gól
v pravou chvíli?
To je možné, oni docela chtěli, byli na koni a dostali takovou šmudlu. Z toho se potom těžko dostává.

Oba domácí zápasy jste zvládli. Jste maximálně spokojení?
Spokojenost bude, až postoupíme. Nesmíme se uspokojit, ale karty jsou jasně rozdané.

Je pravda, že ve čtvrtfinále jste do Litoměřic odjížděli při vedení 2:0 a vraceli jste se za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy.
Nějaké uspokojení si nemůžeme připustit, hraje se na čtyři vítězné zápasy a vedení 2:0 ještě nic neznamená.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.