Hanáci měli odstartovat zápasovou přípravu už minulý čtvrtek, atraktivní vstupní duel proti Slovanu Bratislava byl ale kvůli epidemii v šatně slovenského účastníka KHL zrušen.

„Velká komplikace to pro nás není, je to ale hlavně velká škoda. Myslíme si, že konfrontace s týmem z KHL by byla kvalitní,“ mrzelo trenéra Mory Zdeňka Motáka. „Navíc bychom získali i zpětnou vazbu na to, co doteď děláme na trénincích,“ dodal.

Ani olomoučtí fanoušci nemohli mít radost. Zahnat hlad po hokeji zápasem s takovým soupeřem bylo lákavé.

Je možnost, že se Mora se Slovanem v přípravě ještě potká? „Přemýšleli jsme o tom, co by se dalo vymyslet. Oni potom ale ještě mají turnaj v Pardubicích, takže si nemyslíme, že to vyjde,“ vysvětlil Moták.

Doma se tedy Kohouti v rámci přípravy prvně ukážou až tento čtvrtek od 17 hodin proti Třinci. Možnost přetavit tréninkové dávky do praxe ale budou mít už na ledě Jihlavy, která se v následujícím ročníku druhé nejvyšší soutěže bude snažit o bleskový návrat mezi elitu.

„Nepojedeme tam v plné sestavě. Chtěli bychom dát šanci juniorům, které máme v tréninkovém procesu. V tomto týdnu dostanou prostor, aby se ukázali,“ uvedl Moták na adresu mladíku jako Rutar, Hlaváč, Kořenek, Matiaško, Pěcha, Podlaha.

Za dva týdny přivítají Hanáci Duklu na svém ledě. Bývalý armádní klub sice po sestupu řada hráčů opustila, posilami jsou ale bývalý dlouholetý hráč Olomouce Matěj Pekr nebo odchovanec Přerova Vlastimil Dostálek. Jihlava načala přípravu v pátek domácí výhrou 2:0 proti kazašskému týmu Arlan Kokshetau.

DAVID JAHODA