Extraliga staršího dorostu:

Poslední říjnový den se starší dorost Mory představil doma v souboji se Vsetínem. Svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla chtěli zapomenout na nepříliš vydařený zápas v Třebíči a to se jim také podařilo.

Úvodní gól vstřelil domácí Jakub Lehečka, který skóroval po spolupráci s kapitánem Mory Lukášem Králíkem. Valaši ale s odpovědí dlouho neotáleli, v přesilovce vyrovnal David Jurík.

Rozhodnutí si Kohouti nechali na prostřední třetinu, v ní vstřelili tři branky a zajistili si tak pohodový náskok. Nejprve střelou od modré překonal vsetínského gólmana David Škůrek, následně ujel vsetínským obráncům v oslabení Pavel Zona a zmar hostů podtrhl čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny Patrik Machala.

Ve třetí třetině již diváci gól neviděli a Mora si tak připsala další tři body. Po ztrátě jednoho bodu v poslední Třebíči byl trenér Přecechtěl tentokrát spokojený.

„Jsem spokojenější především s výkonem. V Třebíči jsme se trápili a hráli jsem druhou polovinu jen na čtyři obránce. Proti Vsetínu nám přišel na pomoc Lyzák, takže jsme měli aspoň šest obránců,“ vysvětlil trenér.

„Byl to diametrálně odlišný výkon a také samozřejmě soupeř. Vsetín hrál velice dobře, já myslím, že to bylo kvalitní utkání a pro nás důležité body.

Trochu jsme měli štěstí, že jsme jim ve druhé třetině ujeli v našem oslabení. Pavel Zona pěkně provedl nájezd a jeho gól utkání lámal,“ dodal olomoucký trenér.

HC Olomouc – VHK Vsetín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 7. Lehečka (Králík), 28. Škůrek, 38. Zona (Králík), 40. Machala (Husák) – 8. Jurík (Žabčík).

Mora: Motáň – Ziegler, Husák, Kostelník, Minařík, Škůrek, Novotný, Lehečka, Lyzák, Kvapil, Konečný, Dufka, Zítka, Hes, Králík, Zona, Brada, Kunce, Machala, Schejbal.

Extraliga mladšího dorostu:

Těžká práce čekala olomoucké mladší dorostence ve 12. kole extraligy. Na jejich led přijel lídr extraligy z Vítkovic. Kohouti posílení třemi výhrami v řadě se do boje s favoritem pustili ze všech sil, na silného protivníka to ale nestačilo.

Vítkovice daly Kohoutům důraznou lekci z produktivity a nasázeli na Hané šest branek. Hattrickem k vítězství Ostravanů přispěl výraznou měrou vítkovický Blahuta.

Čestný zásah Mory si chvíli před koncem druhé třetiny připsal Ostřanský. Také dorostenecká extraliga hlásí pauzu. Další kolo je na programu až příští týden.

HC Olomouc – HC Vítkovice Steel 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Branky: 39. Ostřanský (Bauer, Jergl) – 17. Česlík (Sysala), 25. Blahuta (Tomi, Černín), 35. Blahuta (Tomi, Hudeček), 46. Blahuta (Tomi, Hudeček), 48. Kovář (Sysala), 57. Česlík.

Mora: Nekvapil (48. Langer) – Majer, Pšeja, Ziegler, Groer, Rašner, Macek, Brandýs, Bořil, Ostřanský, Maška, Spěvák, Minařík, Jergl, Hánl, Kočiřík, Fibrich, Čamek, Bauer, Augustin.

MIROSLAV MAZAL