Ze Vsetína, kde čtyřiadvacetiletý hráč začínal ve velkém hokeji, se přesunul do rodné Olomouce. Zde ho před radnicí přivítali natěšení fanoušci. Hudler jim nejprve slíbil: „Pokud ještě Stanley Cup získám, tak bych ještě určitě přijel. Jsem ale rád, že můžu teď slavit s fanoušky.“

Poté svým příznivcům rozdal několik autogramů. Při loučení s olomouckým Horním náměstím s pohárem obešel fanoušky, kteří si na nejcennější hokejovou trofej mohli sáhnout.

Sám si zisk cenného hokejového grálu nesmírně cení. „Bylo to zvláštní, když zkušený Dallas Drake brečel při zisku Stanley Cupu. Mně je čtyřiadvacet a ještě teď mám husí kůži, když na pohár sáhnu,“ přiznal.

Oslavy zisku poháru bývají mnohdy hodně divoké a trofej už zažila leccos. Mladý útočník ale slíbil, že si Stanley Cup pohlídá. „Ke Stanley Cupu mám velký respekt a nedovolím, aby se mu něco stalo,“ tvrdil odhodlaně.

Hudler sice zámořskou trofej hýčká, jména letošních šampionů však na Stanley Cup ještě nepřibyla. „Moje jméno na poháru ještě není. Měli bychom se tam dostat až při prvním zápase nové sezony,“ vysvětlil Hudler.

Den měl ve čtvrtek náročný. Na olomoucké náměstí přijel o něco později, takže autogramy fandům musel psát ještě rychleji, než střílí góly. Pak následoval zrychlený přesun na zimní stadion, kde se Jiří fotil na ledové ploše s mládežnickými týmy Mory. A také tam bylo plno, Hudler se Stanley Cupem opouštěl zimák za bouřlivých ovací, pak měl co dělat, aby se prodral ven ke koloně limuzín.

Stanley Cup se potom s Jiřím Hudlerem i jeho přítelkyní modelkou Simonou Krainovou přesunul stylově rolls–roycem do Prostějova, kde program dne vrcholil na velodromu.

Související článek:
Modelka Krainová při oslavách Hudlera nehlídá
VIDEO: Stanley Cup dorazil do Šumperka
Slivovici jsme do poháru nelili, smál se Hudler