„Výhře jsme šli naproti. Hodně jsme stříleli a z toho plynuly góly. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body a že se můžeme v tabulce posunout nahoru,“ oddechl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Utkání se lámalo při olomouckých přesilovkách. Nejprve Mora při vlastní početní výhodě po nešťastném nastřelení clonícího hráče inkasovala, ale další dvě už zužitkovala.

Hostující trenér přitom olomouckou přesilovku, při níž domácí dali druhý gól, považoval za vymyšlenou.

„Utkání ovlivnily určité věci. Jednak sporné vyloučení na konci druhé třetiny. V oslabení jsme pak inkasovali nešťastnou branku na 1:2,“ řekl kouč Milan Černý.

Rozhodčí Horák však předtím nesmyslně vyloučil Bartoně, jehož hokejka zasáhla obličej středočeského obránce poté, co byl olomoucký obránce podražen.

„Nevím, jestli rozhodčí něco kompenzoval. Při vyloučení Pavlů ale žádný faul nebyl. Odpískal to a my o tom můžeme jen diskutovat,“ reagoval Černý.

Hosté se navíc za stavu 2:1 mohli vrátit do zápasu. Bulíř však brejk neproměnil a Kohouti kontrovali dvěma góly.

Při gólu na 3:1 nová posila Mory útočník Roman Szturc předvedl, jak má vypadat důraz před brankou. Hostujícího obránce natlačil do brankoviště a Haluza ve skrumáži puk zametl do branky.

„Třetí gól vyplynul z toho, že jsme měli tlak do branky, což nám v předchozích zápasech chybělo,“ pochvaloval si Tomajko.

Hostující kouč tuto situaci viděl jinak.

„Byla to sporná branka. Rozhodčí ji ale uznal, takže se nedá nic dělat,“ poznamenal Černý.

Olomoučtí hokejisté do třetí třetiny nastoupili jen s pěti obránci. Ondrušek kvůli nemoci na soupisce chyběl a z utkání musel odstoupit Lhotský.

„Dostal pukem do ruky, takže nemohl pokračovat. Vypadá to ale, že by do dalšího zápasu mohl nastoupit,“ odhaduje Tomajko.

Oproti tomu Ondrušek o víkendu bude chybět. „Bere antibiotika, takže bude celý týden mimo hru,“ řekl Tomajko.

V dalším kole zajíždějí olomoučtí hokejisté na led dalšího týmu ze spodních pater tabulky, nováčka z Písku.

„Víme, že se soupeř posílil, takže herní projev bude jiný než na začátku sezony. Jestli chceme bodovat, tak musíme hrát podobně jako proti Benátkám,“ uvědomuje si Tomajko.