„Loni se mi taky povedlo vstřelit dvě branky, proti Zlínu. Takže jsem za to rád. Těší mě hlavně body,“ prohlásil zkušený bek po olomouckém vítězství v prodloužení.

Jak radostné je pro vítězství na ledě Kladna?
Je to strašná úleva, zvlášť po minulém utkání s Pardubicemi, kdy jsme měli nahráno, ale potom jsme to ztratili. Takže o to víc jsme to chtěli odčinit. První třetina nebyla špatná, byla vyrovnaná, ale měli jsme tři vyloučení, domácí nás potrestali, díky přesilovkám vedli. Ale myslím si, že druhou a třetí třetinu jsme byli lepší, byla jenom otázka času, jestli gól dáme, nebo ne. Jsem rád, že se nám to povedlo.

Změnili jste něco oproti minulému zápasu?
My jsme chtěli hrát aktivně od první třetiny, ale srazila nás tři vyloučení. Těžko se pak hraje. Hru to naruší. Někteří hráči nehrají, někteří jsou tam zase až moc. Domácí to nakoplo. Potom jsme hráli, co jsme chtěli, zaslouženě bereme dva body.

Dal jste dva góly. Jaký máte recept na brankáře Godlu?
Jsem za to rád, ale je jedno, kdo góly dává… Když člověk střílí od modré, potřebuje, aby mu pomohli spoluhráči na ledě. V dnešní době jsou gólmani na takové úrovni, že pokud střelu vidí, vždycky ji chytnou. To člověk může střílet jak chce… Takže to je i zásluha ostatních, kteří stínili a přihráli mi to. Když je rána od modré, nedá se říct, že by to byla jenom moje zásluha.

Těší vás vstřelené góly?
Loni se mi to taky povedlo, proti Zlínu. Takže jsem za to rád. Těší mě hlavně body. Na co by mi byly dva body, kdybychom odjeli bez bodu? Takže to je důležitější.

Jste nadšení, že jste vyhráli poslední zápas kalendářního roku?
Tak to nebereme. Až bude poslední zápas sezony, tak pak si můžeme říct, že je to dobrý. Jestli je prosinec, nebo leden, je jedno. Dneska se nic nerozhodlo.

Ale šlo o důležité body v boji o desítku. Kladno jste před sebe nepustili.
Důležitý už byl předešlý zápas s Pardubicemi. Měli jsme je na deset bodů, mohli jsme odskočit na třináct, najednou byli na sedm. Takže to pro nás bylo těžký. Navíc na domácím ledě… Nebylo to jednoduché, byli jsme opaření, nečekali jsme takový zápas. Ale o to větší radost máme teď. Desítka se ještě teď nerozhoduje.

Potřebujete najet na vítěznou šňůru?
Přesně tak. Dá se říct, že na nějakou šňůru čekáme od začátku sezony, spíš byla série porážek. Doufám, že se to zvedne a uděláme více zápasů v řadě.