„V závěru se k nám přiklonilo i štěstí a získali jsme nesmírně cenné tři body," ocenil olomoucký trenér Jiří Dopita.

Sparta přitom do zápasu nastupovala po vysoké výhře na ledě Komety, což jí zřejmě moc nepomohlo.

„Ačkoliv jsme se snažili zapomenout na zápas v Brně, tak nevím, co se stalo. Respektujeme sílu soupeře, který hrál velmi dobře," konstatoval sparťanský kouč Josef Jandač.Sparta - Olomouc: Radost hostů z trefy z poslední minuty

Olomoučtí trenéři udělali v sestavě několik změn. Do obrany se po delší době vrátil Jaroměřský, který nahradil Houdka. Řípa ve druhém útoku nastoupil místo Dlouhého a chyběl také Kucharczyk, na jehož místě zaskakoval Rachůnek.

Zápas lépe začal domácí favorit. Již ve 2. minutě pomohla Trvajovi tyč. Poté Rolinek s Pechem v přesilovce ztroskotali na olomouckém gólmanovi. Ten zasahoval i při šanci Hlinky.

Kohouti se do velkých šancí dostali v přesilovce. Herman mohl dorážet do poloprázdné branky, ale puk v síti neskončil. V nadějné střelecké pozici neuspěl ani Vyrůbalík, jehož střela se otřela o tyč.

Po přestávce se do samostatného nájezdu na Trvaje dostal Pech. Olomouckého brankáře nepřekonal a navíc ho atakoval takovým způsobem, že mu sundal helmu z hlavy. Následná dorážka Rolinka tak jako gól být uznána nemohla a Pech si navíc šel sednout na trestnou lavici.

Poté ale v krátkém sledu vyfasovali dvě minuty tři olomoučtí hokejisté a Sparta dokonce hrála dvojnásobnou přesilovku. Jenže domácí se nedostali k ani jedné střele.

Rozhodčí pokračovali v přísném trendu a dvířka od trestné lavice se nezavřela. Hra se ale úplně rozbila a ani jeden tým se do šance nedostal. Nespokojení diváci místo fandění na hráče pískali.

Na začátku třetí třetiny se do velké šance dostal Patera. Po rychlé přesilovkové kombinaci však netrefil poloprázdnou branku. Poté na čtyři minuty na trestnou zamířil Knotek a na Trvaje letěla jedna střela za druhou.

Skóre se ale neměnilo a už se zdálo, že se bude prodlužovat. 75 sekund před koncem však Piskáček na půli krosčekoval Rachůnka a Mora přesilovku využila. Rác se od modré rozjel mezi kruhy. Gólman Novotný mu zmenšil střelecký úhel, čehož si však slovenský reprezentant všiml. Přihrál Skrbkovi, jenž mířil do prázdné. Do konce normální hrací doby zbývalo 27 sekund.

„V závěru udělal Piskáček stupidní faul, který víceméně rozhodl celé utkání," litoval Jandač.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 60. Skrbek (Rác, Vyrůbalík). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 5918.

Sparta: F. Novotný – Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Barinka, Piskáček – Klimek, J. Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Cingel, Sabolič – M. Procházka, Bahenský, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Olomouc: Trvaj – Staněk, Vyrůbalík, Jaroměřský, Skrbek, Škůrek, Ondrušek – Rác, Marosz, Cibák – T. Rachůnek, Patera, Řípa – Zuzin, Herman, Laš – Diviš, J. Knotek, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.