Mezi oběma týmy je pouze dvoubodový rozdíl.

V případě vítězství Ústeckých Lvů v normální hrací době Mora druhou příčku neudrží.

Trenér Jan Tomajko však tento duel nijak mimořádně nevnímá.

„Je to sice pěkný pohled na tabulku. Nemůžeme se ale dívat, jestli Ústí vyhrává, nebo prohrává. Musíme se soustředit na sebe," uvědomuje si.

Větší důležitost přikládá aktuální formě.

„Jestli budeme druzí, třetí nebo čtvrtí, není tak důležité. Podstatné je, jakou máme výkonnost, kterou si dlouhodobě držíme na dobré úrovni," poznamenal Tomajko.

Slovan v této sezoně nepůsobí tak suverénním dojmem jako v předchozích letech. Většinu zápasů vyhrává minimálním rozdílem.

Naposledy Severočeši ve středu přetlačili Hradec Králové 4:3, když ještě šest minut před koncem 2:3 prohrávali.

„Je vidět, že je v našem týmu síla. Musíme naše schopnosti chtít na ledě prodat," řekl ústecký trenér Jiří Mička.

Kromě duelu dvou předních prvoligových týmů zápas nabídne i souboj elitních kanonýrů. Dvacetigólového Jaroslava Roubíka a Matěje Pekra, který za nejlepším prvoligovým střelcem zaostává o jedinou branku.

Ústí má však daleko více nebezpečných útočníků, o čemž svědčí 107 nastřílených gólů.

V kanadském bodování se daří Robinu Kovářovi (17 gólů + 13 asistencí), do bodování pravidelně přispívá i obránce Lukáš Poživil (9 + 18), který vévodí kanadskému bodování beků první ligy. V brance se střídají Zdeněk Orct s Vladislavem Koutským.

Oba týmy mají v této sezoně ve vzájemných zápasech zcela vyrovnanou bilanci, když Ústí doma vyhrálo 5:1 a v olomoucké odvetě uspěli Kohouti stejným výsledkem.