Vnímal jste, že je pět vteřin do konce prodloužení?

Věděl jsem to. Já jsem šel na led třicet vteřin před koncem, takže jsem věděl, že už nebude moc času. Chtěl jsem to hrát na bránu a zaplať pánbůh to tam spadlo.

Svojí trefou jste rozhodl o vítězství po patnácti prohrách v řadě. Jaký to je pocit?

Jsem rád za to, že to tam spadlo. Všichni jsme rádi za to, že jsme vyhráli, i když to bylo za dva body. My bereme každý bod a každé vítězství. Teď se od toho musíme odrazit a snad na to navážeme a v play-out uděláme nějakou vítěznou šňůru. Každý bod je pro nás zlatý a snad nás to vítězství nakopne.

Nicméně na Karlovy Vary ztrácíte osm bodů. Jak velké jsou podle vás šance na to, abyste se vyhnuli baráži?

Je tam šest zápasů, s Karlovými Vary hrajeme ještě dvakrát. Oni taky můžou s někým ztratit body. My prostě musíme do toho jít na sto procent a chtít vyhrát všechny zápasy.

Říkali jste si před prodloužením, že už chcete černou sérii proher za každou cenu ukončit?

Chtěli jsme jít určitě pro druhý bod a to se nám podařilo. V úvodu jsme zase dostali dva góly, ale pak už jsme neměli co ztratit. Šli jsme do toho, ale ve třetí třetině už jsme neměli to štěstíčko co na začátku sezony. Měli jsme tam tlak, ale snad nám to tam spadne v příštích zápasech.

Uvědomovali jste si po první třetině, že kdybyste prohráli, budete na Vary ztrácet už dvanáct bodů, což by bylo prakticky nehratelné?

V podvědomí to určitě každý má, ale my jsme si pořád říkali, že ještě máme čtyřicet minut a s tím jsme do toho šli. To bylo o jednom gólu, Vary podle mého nehrály nic extra, hrály to po mantinelech, my jsme si vynutili fauly, šli jsme do tlaku a ty góly tam padly.

V zápase chybělo několik hráčů. Jak se vám hrálo na tři pětky?

Je to náročnější, ale hraje se líp. Jsme pořád v tempu a zvládli jsme to dobře.

Zkuste se zamyslet nad základní částí. Proč po tom dobrém začátku se to celé zhroutilo?

Abych řekl pravdu, tak na to vůbec nechci myslet, protože to je velká škoda. Teď jenom doufám, že na konci budeme moci říct, že to byla sezona úspěšná.