„Delší dobu jsem teď nechytal a necítil jsem se moc dobře zdravotně. Trenér mě ale dal do brány, tak jsem se snažil podržet mančaft a jsem moc rád, že se mi to podařilo. Ale hlavně, že jsme zápas ve třetí třetině otočili," řekl pro klubový web Branislav Konrád.

Zároveň ale našel na svém výkonu chyby. Vyčítal si především inkasovaný gól. „Střelu jsem viděl, ale špatně jsem ji vyrazil. Vyrážečka měla jít úplně na druhou stranu. Já jsem si to zprava odrazil doleva proti vlastnímu pohybu a už jsem se nestihl přesunout. Byl to takový smolný gól, který se ale dal chytit," litoval Branislav Konrád.

„Můj gól v přesilovce vyplynul ze situace, která vznikla. Nějak speciálně to nenacvičujeme," okomentoval svou trefu kanonýr Martin Bartek, kterému se speciálně proti Olomouci v loňské sezoně nadmíru dařilo.

Hanáci se vypořádali s výraznou ztrátou první obranné dvojice Skrbek, Vyrůbalík, které se daří i v produktivitě. Místo nich v elitní formaci nastoupil Alex Rašner s Tomášem Houdkem. A juniorský reprezentant si počínal jako zkušený mazák. Mimo defenzivy se vydával i na útočné výlety a byl vyhlášen hráčem zápasu.

„Vždycky se hraje dobře, když dostanete prostor na ledě. V týmu jsou zranění hráči, a proto jsem hrál v první pětce. Naštěstí se nám dařilo 
a vyhráli jsme," řekl Alex Rašner.

Devatenáctiletý bek v této sezoně do zápasů nastupoval především v pozici sedmého obránce. Teď byl ale daleko víc vytížený. „Pár zápasů už jsem v první lajně odehrál 
a taky jsem měl dost minut. Snad jsem se s tím popral dobře," doufá Alex Rašner.

V dalším kole Kohouty čeká velmi těžký soupeř. Na domácím stadionu hostí první Liberec. „Snad budeme v pátek ve výhrách pokračovat," přeje si Alex Rašner.