Po odchodu Tomáš Vošvrdy do Něměcka zněl úkol vedení Mory jasně: sehnat spolehlivou dvojku, která bude krýt záda Branislavu Konrádovi. Talentovaný Jakub Urbisch se zatím velké důvěře netěší, a tak volba padla na zkušeného Martina Faltra. „Situace je daná. V přípravě jsme dostali stejnou porci zápasů, ale do sezony vstupuje Braňo jako brankář číslo jedna. Já se budu snažit být připravený nastoupit, až přijde moje chvíle," konstatuje hned úvodem ostravský rodák.

Ten se tak opět setkal s nynějším koučem brankářů Jiřím Trvajem. „Spolupráce s Jirkou je výborná. Známe se hodně dlouho, působili jsme spolu ve Vítkovicích i v Brně a tady jsme na to jen navázali. Akorát, že on už je na opačné straně. Důležité je, že si sedíme i lidsky," myslí si Falter.

„Jirka se tomu hodně věnuje a zapojuje nové prvky, což třeba jinde nebylo. To je podle mě velký příslib i do budoucna. Člověk má i větší chuť pracovat s takovým trenérem, který toho má tak moc odchytáno. Chytal do jednačtyřiceti let, tak ho to asi musí hodně bavit. Se stejnou vervou se dal na trenéřinu," dodává.

Jaké nové metody gólmani užívají, však bývalý juniorský reprezentant prozradit nechtěl. „Třeba už jste si něčeho všimli, ale zase nemůžeme prozradit všechny fígle, abychom neradili konkurenci," směje se Falter.

Evidentně však zabírají, neboť Kohouti v posledních dvou přípravných zápasech vyhráli s Trenčínem 5:0 a 4:0. „Konečně se nám podařilo vyhrávat. Ze začátku jsme zápasy prohrávali o gól, i když hra nebyla špatná. Je dobře, že výkony jsme na konci přípravy podložili i dobrými výsledky," tvrdí Falter. V pětibrankovém domácím utkání se poprvé představil olomouckým fanouškům a hned je navnadil vychytaným čistým kontem. „Je to super, určitě lepší než dostat tři góly. Je to pro mě povzbuzení do další práce, potom jde všechno lépe. Budu jenom rád, když se to povede i potom v extralize," přeje si.

Na řadu tak přišla klasická pozápasová děkovačka, kterou si však bude muset Falter teprve nacvičit. „Já mám svoji děkovačku už asi patnáct let stejnou. Pozdravím lidi, smeknu pomyslný klobouk a odcházím. Uvidím, co budou vyžadovat dál. Abych řekl pravdu, ani nevím, co tady Braňo předvádí. Já jsem v těchto věcech trošičku konzervativnější," prozrazuje muž, který poslední čtyři sezony působil v Brně.

Logicky tak nejvíce času tráví s další posilou z Komety – Vilémem Burianem. „Jsme kamarádi, bavíme se spolu. Je jasné, že když někoho znáte čtyři roky, máte k němu blíž, než když někoho znáte tři měsíce. Nedá se však říct, že bychom drželi nějakou brněnskou partičku," vysvětluje Falter.

A vztah s konkurentem Konrádem? „Zatím spolu vycházíme úplně bez problémů. Obecně nemám problém s nikým, kdo je normální," opět se rozesměje Falter, jenž do nové sezony nastoupí s novou maskou.

„Dva roky po sobě jsem teď měl takovou přeplácanou masku, myslím, že je takových obrázků poslední dobou až moc. Pořádně na nich ani nejde poznat, co tam je. Výjimečnější je udělat si takový retro styl v barvách klubu, takže jsem se inspiroval starými gólmany v NHL a udělal jednoduché motivy. Myslím, že loni s takovou maskou chytal Matt Murray za Pittsburgh finále Stanley Cupu. Probíral jsem si všelijaké vzory, lebky, kytaristy, ale našel jsem si nakonec na googlu toto," uzavírá Falter.