„Nevím, jestli se vracím potřetí nebo počtvrté. Každopádně to bude nejtěžší. Začíná play-off. Musím se s tím porvat,“ uvědomuje si Filip Smejkal, loňský nejproduktivnější hráč Mory.

Olomoucký útočník naposledy hrál ostrý zápas 1. prosince v Kadani. Poté se zotavoval z dalšího zranění. Teď ale věří, že se vše obrátí k lepšímu. „Jsem čtrnáct dní na ledě. Cítím se den ode dne líp, ale v zápase je jiná zátěž,“ podotkl Smejkal.

Olomoucký odchovanec obvykle nastupuje na levém křídle prvního útoku. Při přípravném zápase v Brně a také na posledních trénincích se ale sehrává na levém křídle Brančíkovy formace, odkud pro zranění vypadl Jiří Ondráček.

Smejkal ale ze změny postů žádnou vědu nedělá. „Jsem na to zvyklý, že střídavě nastupuju na pravém a levém křídle. S Richardem jsem v této sezoně nehrál. Jen deset minut, kdy byl Mini na trestné s osobním trestem,“ poznamenal Smejkal.

Zápasová zátěž začne Smejkalovi již zítra, kdy startuje čtvrtfinálová série se Sarezou Ostrava. Tohoto soupeře Mora v základní části třikrát porazila. Olomoučtí hokejisté tedy do série vstupují v roli favoritů.

„V play-off se rozdíly mezi týmy mažou,“ vyzdvihl neobvyklost vyřazovací části soutěže.