I bez distancované opory Tomáš Kvocha, který po prvním zápase údajně napadl rozhodčího, dokázali olomoučtí Kohouti odvrátit kolínský mečbol. Hattrickem se blýskl Stodola a po výhře Hanáků 3:1 série opět pokračala v neděli rozhodujícím duelemv Kutné Hoře.

Senazční výhrou posílení Kohouti svému soupeři příliš šancí nedali. Do hry už mohl zasáhnout i zmiňovaný Kvoch. V sedmé minutě využil střelecky disponovaný Stodola ideální Geierovu přihrávku a poslal Kohouty do vedení. O osm minut později bylo v táboře hostů ještě veseleji. Přesilovku využil po Kvochově asistenci Erik Fojtík.

Ve druhé třetině skóre na konečných 3:0 pečetil opět Stodola a o vítězi bylo rozhodnuto. Hanáci otočili sérii na 2:1 a přivážějí si zasloužené bronzové medaile.