Kohouti získali do tabulky bod a po úvodních zápasech jsou pátí. V říjnu zajíždí do Zlína.

Olomouc – Sparta Praha 0:1 po s. n. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Od úvodních minut hráli Hanáci s loňským vicemistrem vyrovnanou partii. Olomouc se často dostávala do útočné třetiny Sparty, ale nedařilo se jí v koncovce. Reprezentační gólman v brance Sparty, Vápenka, pochytal všechny střely.

Hanáci hráli zodpovědně v obraně, Pražané se jen jednou dostali do vážnější příležitosti. Krupičkův únik ovšem brankář Hulín zlikvidoval. Po šedesáti minutách hry svítilo na tabuli skóre 0:0.

Na řadu tak přišly nájezdy. Olomouc se neprosadila ani jednou, za Spartu se ve druhé sérii trefil Petr Bejvl. Dva body tedy putovaly do hlavního města, Olomouc vůbec poprvé proti Praze bodovala.

„Je to trošku škoda. Měli jsme víc ze hry. Výkon byl ale dobrý, takže myslím, že máme na čem stavět,“ řekl po zápase trenér Olomouce Martin Brix.

Rozhodující nájezd Bejvl. Rozhodčí: Cik, Novotná. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 108.

Olomouc – Karlovy Vary 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Vítěz posledního ročníku České sledge hokejové ligy přijel do Olomouce se značně okleštěnou sestavou. Kohouti se do mistra pustili bez respektu. Hrál se vyrovnaný duel, větší brankové příležitosti si ovšem vytvářeli Západočeši. V osmé minutě otevřel skóre ránou od modré Berger.

Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Geierovu střelu dorazil do sítě Fojtík. V téže třetině se Vary dostaly znovu do vedení, když se podruhé v zápase prosadil zblízka Berger. V úvodu druhé třetiny zvýšil už na 3:1 pro Karlovarské Michal Geier a zdálo se, že hosté mají zápas pod kontrolou.

Olomouc však přidala a výsledkem byla kontaktní branka Kvocha a následný tlak. Vary se ovšem dokázaly i s vypětím všech sil ubránit a získat cenné tři body.

„První dvě třetiny jsme hráli mizerně. V posledním dějství jsme využili toho, že soupeři došly síly. Zatlačili jsme ho, ale bohužel to ke gólům nevedlo,“ zhodnotil zápas kouč Brix.

Branky a přihrávky: 10. Fojtík (Geier L.), 46. Kvoch (Geier L.) – 8. Berger (Hrbek), 13. Berger (Geier M.), 25. Geier M. (Frous). Rozhodčí: Štreit, Cvrček. Vyloučení: 0:5, bez využití. Diváci: 73.

Olomouc: Hulín – Veselý K. (A), Kvoch, Keller, Veselý J. – Staněk, Stodola, Fojtík – Geier L. ©, Havlík (A), Žíla – Mlčák. Trenér: Martin Brix.

Pořadí po 1. kole:

1. K. Vary 6 bodů, 2. Kolín 3, 3. Zlín 3, 4. Sparta 2, 5. Olomouc 1, 6. Č. Budějovice 0.

(oku)