České Budějovice – Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Olomouci se vůbec nepovedla první třetina. Budějovice spoléhaly spíše na brejky, ve 14. minutě jim jeden vyšel a domácí vedli. Prosadil se Klíma. Ve druhém dějství přidal druhý gól David a Jihočeši poté vsadili všechno na obranu.

Olomouci se sice podařilo snížit, ale rozhodčí stál na špatném místě, gól neviděl a rozpažil. V poslední minutě utkání vytěžili Kohouti z velkého tlaku jen nastřelené břevno z hokejky Fojtíka.

„Ostudou není výsledek, ale bohužel ten strašný výkon, který jsme předvedli. Vstoupili jsme do utkání jako jasní vítězové, a to se vymstilo. Soupeř hrál to, co potřeboval. Naše podcenění soupeře se nám krutě nevyplatilo,“ okomentoval prohru trenér Olomouce Martin Brix.

Kolín – Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Kolín patří mezi největší favority celého ročníku, den před utkáním s Olomoucí doma vyřídil Zlín jednoznačně 6:1. I do zápasu s Hanáky vstoupili Středočeši velmi aktivně, Olomouci se ale podařilo úvodní tlak přestát.

Až minutu před první sirénou se z brejku prosadil domácí Zdeněk Šafránek a Kolín vedl. Kohouti si poté vytvořili několik šanci, ale gólového efektu se nedočkali. Naopak na druhé straně se po dalším úniku trefil opět Šafránek.

Kolín zvítězil 2:0 a dostal se na první místo tabulky. „Byl to úplně jiný zápas než s Budějovicemi. Bohužel, lepší tým nevyhrál. Chyběly tomu branky. Zlepšili jsme nasazení a bojovnost. To je to, co proti Budějovicím chybělo. Vedlo to k tomu, že jsme alespoň hráli dobrý hokej,“ byl částečně spokojen trenér Brix.

„Jsme spokojeni s výsledkem, ale byl to vydřený zápas. Olomouc hrála velmi dobrý hokej. Spoléhali jsme na brejky,“ přiznal po utkání kouč Kolína Stanislav Tejkal. Olomouc zajíždí v dalším kole na Spartu a do Karlových Varů.

Sestava Olomouce: Hulín - K. Veselý, Kvoch, Keller - Staněk, Havlík, Geier, Fojtík, Žíla, Stodola, J. Veselý. Trenér Martin Brix.

Pořadí ČSHL po 3. kole: 1. Kolín 13 bodů, 2. K. Vary 12, 3. Sparta 7, 4. Č. Budějovice 6, 5. Olomouc 4, 6. Zlín 3.