Přesněji: jeho speciální podoba pro tělesně postižené zvaná sledge hokej.

„První rok jsem seděl doma na zadku nebo v hospodě a ptal se pořád dokola, proč já? Pak jsem se dostal přes protetika, který mi dělal nohu, mezi tuhle partu lidí a všechno se změnilo. Nejdřív jsem se jel podívat do Uničova a zkusil si zahrát. Hned mě to chytlo,“ říká Keller, který už hraje čtyři roky za olomoucké Kohouty. S týmem dokonce získal v sezoně 2004/2005 titul českého šampiona ve sledge hokeji.

„Hodně mi to psychicky pomohlo. Někteří chlapi jsou na tom hůř než já a zvládli to, tak proč bych to nemohl dokázat já,“ řekl Keller, kterého ještě baví myslivost a jízda v kajaku na divoké vodě.

Kohoutům se ve sledge hokeji daří i na mezinárodní scéně. V sobotu na olomouckém zimním stadionu porazili v přátelském utkání reprezentační tým Polska 6:3.

O co jde


Sledge hokej hrají převážně handicapovaní hráči. Pohybují se po ledě na speciálních sáňkách, které mají zespodu místo skluznic nože. Hráči se odrážejí dvěma hokejkami: na jedné straně je bodec k odrážení a z druhé strany je čepel, kterou hrají. Pravidla jsou podobná normálnímu hokeji, ale hraje se třikrát patnáct minut.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika