Jeho rána z levého kruhu našla mezírku nad ramenem plzeňského brankáře a poslala Moru v nejdůležitějším zápase sezony do vedení.

To už Hanáci před potřetí za sebou vyprodanou plecharénou nepustili a v sobotu se na západě Čech poperou o postup do semifinále. V zápase číslo sedm!

„Je to prostě už jen jeden zápas,“ uvědomuje si olomoucký hrdina.

Krásnou brankou jste rozhodl o vydolování sedmého utkání. Nejprve se ale zdálo, že ještě budete hledat některého ze spoluhráčů. Bylo to tak?
Ano, nejprve jsem hledal. Jejich brankář hodně střel pochytal, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl, a padlo to tam. Střela šla nahoru, ale kam přesně, to nevím. Celé to vyplynulo už z toho tlaku, který měly lajny před námi. Udrželi jsme se v jejich třetině, na puku jsme si věřili. Četnost střel na naše poměry byla velmi dobrá.

Dal jste teprve třetí gól v sezoně, přišla ale právě v čas.
Šancí během sezony bylo dost, ale jasně, teď se díváme, co je nyní. Jsem rád, že můj gól mančaftu pomohl, že jsme ten bodík sebrali a jdeme dál.

Možná se čekalo, že to bude o prvním gólu. Ten vás ale vůbec nepoložil, že?
Tlak jsme měli a bylo strašně důležité, že jejich gól na nás nezměnil vůbec nic. Šli jsme si za tím. Věděli jsme, že jestli ne dnes, tak další šance už nebude. Bylo skvělé, že jsme si udrželi tempo a důraz.

Plzeň jste snad jen kromě začátku přehrávali. Byl to od vás nejlepší výkon v sérii?
Myslím, že jsme už měli takové zápasy. Hlavně jsme se soustředili na sebe a myslím, že to bylo znát. Jestli to tak bylo vidět i z pohledu z diváka, tak super. Můžeme za to být jen rádi, že jste to tak vnímali. Pokud to takhle udržíme, tak nás to odvděčí i v tom dalším zápase.

Jan Švrček a Miroslav Holec (zády) slaví gól na 3:1.
Takto Mora otočila bitvu s Plzní. Všechny góly na fotkách

Sedmý zápas je spravedlivý

Až to vypadalo, že je škoda, že se sedmý zápas nehraje hned.
Je to play-off a já si ještě z působení ve Varech pamatuju, že každý zápas je úplně jiný. Jde o to, kdo má kolik sil – fyzických i psychických. Uvidíme, jaké to bude. My se budeme soustředit na sebe.

Za stavu 3:1 jste nedali přesilovku pět na tři. Neměli jste strach, že by se vám to mohlo vymstít?
Teď už toho moc nenatrénujete, přesilovky byly a budou. Kluci tam nechodí s tím, že by gól dát nechtěli. Střely tam jsou a věřím, že v dalším zápase se nám tam něco odrazí a dáme v nich víc gólů.

Žádné velké loučení s domácím publikem nebylo. Věříte, že na to teprve přijde čas?
Ještě to neskončilo, na nějaké oslavy je ještě brzo. A myslím, že to chápou i diváci, že se teď musíme věnovat hlavně nějaké regeneraci a celkově dalšímu zápasu, který nás čeká.

Máte rád sedmé zápasy?
Je to prostě už jen jeden zápas. Došlo to k němu, o to to možná bude náročnější. Bude potřeba si ho užít, celá ta série je skvělá. Nechci tu o tom sedmém zápase moc vyprávět. Uvidíme. Musíme se na to pořádně připravit, abychom tento výkon potvrdili.

Bude ten sedmý rozhodující duel celé sérii slušet?
Myslím, že vaše otázka to vystihuje. Úplně přesně. Vzhledem k průběhu série to bude spravedlivé.

Fanoušci Mory na šestém čtvrtfinále Olomouc - Plzeň 4:1
Euforie burácela plecharénou! Najdete se v hledišti?