„Pak nás ještě venku čekají Litoměřice a Šumperk. Budou to těžké zápasy, ve kterých se ukáže, jak jsme na tom," prohlásil šestadvacetiletý obránce Mory Jiří Ondrušek.

Po posledním vítězném zápase loňského roku s Berounem jste měli dva dny volna. Přišly vám vhod?

Hodně nás bylo nachlazených a během těch dvou dní jsme se mohli uzdravit, trochu poležet. V tom nám to pomohlo.

Nepřál jste si přece jen více volných dnů?

Ne. Já zase nemám úplně rád dlouhé volno, protože se pak do toho těžko dostávám. Já jsem radši, když se trénuje. Myslím, že to bude ideální.

Konec loňského roku vám vyšel výsledkově výborně, až na zaváhání na ledě Písku. To byly zbytečně ztracené tři body, souhlasíte?

Byla to škoda, bohužel. Ale takové zápasy jsou. Na druhou stranu s Berounem jsme taky nehráli nějaký extra hokej, ale naštěstí to na ně stačilo. Písek nás ale zaskočil.

Mrzí ta porážka 0:2 o to víc, že vám první Mladá Boleslav odskočila znovu na pět bodů?

Mrzelo nás to, obzvlášť po domácí výhře nad Boleslaví, kdy jsme si to sami uhráli. Dotáhli jsme se na ně, ale pak jsme si to pokazili. Nadávat můžeme ale jenom sobě.

Je pro vás motivací, že můžete bojovat o první místo v tabulce?

Motivace to rozhodně je, ale Ústí se už na nás trochu dotáhlo. Sice ztrácí osm bodů, ale má zápas k dobru, takže jestli vyhraje, tak to bude pět. Tím bychom měli pětibodovou mezeru před sebou i za sebou, takže to ještě bude boj o každý bod.

Teď vás navíc čeká série těžších venkovních zápasů.

Je to tak. Teď jedeme do Havlíčkova Brodu, pak nás čekají Litoměřice a Šumperk. Budou to těžké zápasy, ve kterých se ukáže, jak jsme na tom.

V tabulce domácích zápasů jste první. Venku jste ale dost bodů poztráceli. Čím to bylo?

Na té tabulce venkovních zápasů se projevil začátek ligy, kdy jsme venku nebodovali a kdy se nám nedařilo. Ta ztráta, kterou jsme nabrali na začátku sezony, je v té tabulce pořád vidět. Poslední dobou ty venkovní zápasy, až na ten nepodařený v Písku, jsme hráli dobře. Ten začátek sezony se tam ale projevuje.

Mohou být zápasy proti papírově silnějším soupeřům, které teď přijdou na řadu, pro vás v něčem výhodnější?

Já mám ty silnější soupeře rozhodně radši. V zápasech, jako třeba s Berounem, trávíme čas skoro pořád v útočném pásmu a pro mě jako pro beka to není ideální, stát na modré čáře a čekat, co se stane. Já jsem radši, když můžu i bránit.

Jak si užíváte hraní v první olomoucké formaci, která výborně funguje a je nejproduktivnější z celého týmu?

Dobře, my si vyhovíme. Jsme tam všichni mladí. Kromě Kuby Bartoně, který je ale vlastně taky mladý (směje se). Vyhovíme si, domluvíme si, co potřebujeme, a myslím, že nám to pasuje. Je potřeba, aby nám to vydrželo a abychom byli na play off v plné formě, a ne abychom museli třeba řešit nějaké komplikace se zraněními.

Jak to vypadá s vašimi případnými starty za extraligové Vítkovice? Jste stále v kontaktu?

To je více méně pořád stejné. Kontakt mají, ale tím, že teď mají k dispozici více obránců, tak se můžu soustředit na Olomouc. Jestli bude příležitost si za ně zase zahrát, tak budu jedině rád, ale teď se soustředím na Moru.