Kohouti se tabulkou propadli na dvanácté místo a především ztrácejí kontakt se soupeři usilujícími o postup do předkola play-off.

Trenéři věří, že se během přestávky podaří tým opět nastartovat.

„Zaplať pánbůh, že je pauza. Týmy, které vyhrávají, tak litují, že je přestávka. My na tom můžeme jedině vydělat," uvědomuje si olomoucký trenér Petr Fiala.

V posledních zápasech se obměňovala sestava, mimo soupisku zůstali někteří zkušení hráči jako Patera, Majeský nebo Ondrušek.

Ani to ale nepomohlo a zkoušení hráčů širšího kádru tím pádem končí.

„Některé hráče jsme nechali odpočinout s tím, že budou víc trénovat. Zase je dáme zpátky do sestavy a předpokládám, že se vrátíme ke složení, ve kterém jsme byli úspěšní," naznačil Fiala.

Přesilovka? Ani nevystřelíme

Týmu se nedaří, což je patrné především při přesilovkách, v nichž se olomoučtí hokejisté mnohdy nedostanou ani k ohrožení soupeřovy branky a hra vypadá bezradně.

„Přesilové hry, které nám nejdou, dlouhodobě trénujeme. Nepovedené přesilovky ovlivní hru. Hráči ztratí i to málo jistoty a to nás ubíjí," upozornil Fiala.

Zároveň porovnal hru v početní výhodě s posledním nedělním soupeřem.

„Pardubice mají jednu přesilovkovou formaci skoro celou dobu na ledě. Nepustí nás ze třetiny a mají dvě tři šance. My nemáme ani střelu na bránu. Už se bojíme střílet. Na tréninku hráče nutíme, aby stříleli, a při zápase to udělají jinak. Přesilovky jsou naše slabina," musel přiznat Fiala.

Náhrada za Trvaje není

Mora drží osmizápasovou sérii porážek, ale krize začala už daleko dřív.

Z osmnácti zápasů druhé poloviny základní části Kohouti naplno bodovali jen ve čtyřech případech. Po výhře nad Slavií 4:2 následovaly čtyři porážky.

Pak Trvaj zavřel bránu a vychytal dvě výhry s nulou, nad Libercem 2:0 a na Spartě 1:0.

Kromě kanonády 7:4 s Mladou Boleslaví ale převládalo střelecké trápení a navíc zranění Trvaje, u kterého není jisté, kdy se vrátí.

Vedení se navíc nepodařilo ulovit brankářskou posilu, a tak si tým musí vystačit z vlastních zdrojů.