Na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně si našel Ježíšek cestu už dva dny předem. 14 gólů, to byla nadílka! Zatímco domácí Berani po konci zápasu objeli radostné kolečko, to Kohouti poděkovali početné skupině svých fanoušků a zklamaně se uklidili do šaten.

Dát šest gólů a přesto být bez bodu, nic příjemného.

„Byl to vyrovnaný zápas, ale bohužel nemáme nic,“ hlesl trenér Mory Jan Tomajko. „Na šest gólů bychom venku měli vyhrát,“konstatoval.

Poprvé víc než čtyři vstřelené góly

Bylo to vůbec poprvé, co Kohouti dali v této sezoně šest branek. Jejich dosavadní maximum byly čtyři trefy. Jenže poprvé dostali i osm gólů, což jejich ofenzivní explozi úplně negovalo. „Nepokryli jsme si hráče v předbrankovém prostoru,“ štvalo útočníka Zbyňka Irgla, nejlepšího hráče zápasu z olomoucké strany.

Právě on poslal Moru na začátku čtvrté minuty v přesilovce do vedení. Utekla minuta a půl a už to bylo 2:0 pro hosty – prosadil se uzdravený Marek Laš.

Hanáci svého soupeře přestříleli v úvodních dvaceti minutách 13:3, ze své převahy ale víc nevytěžili. Naopak Zlín udeřil zásluhou kapitána Žižky.

„Vedeme 2:0, zase si s tím hrajeme. Byla to naše chyba, tam nám to vzali mně s Jarynem (Janem Jaroměřským, pozn. red.),“ mrzela Irgla situace předcházející prvnímu gólu Zlína.

„Měli jsme 2:0 do přestávky udržet,“ souhlasil Tomajko.

Zlín se totiž po pauze rozjel. Dufek a Okál během dvou minut získali pro svůj tým náskok. Kohouti však stíhali v divoké druhé části, kterou opepřilo i několik potyček, střelecky doskakovat. Zlínskou radost po chvíli uhasil prvním gólem sezony Jan Káňa, když se pak podruhé v zápase prosadil Okál, čímž vyhnal z branky Jana Lukáše, šikovnou tečí srovnal už na 4:4 Pavel Musil.

„Byla to houpačka,“ usmál se o dost radostnější domácí kouč Robert Svoboda. „Pro diváky atraktivní, pro nás ale náročné,“ pravil a pohlédl na kolegu Tomajka.

Ve zběsilé předvánoční gólové nadílce pokračovaly oba celky i ve třetí třetině. Uteklo z ní jen 15 vteřin a gól. Petr Kolouch dal na 5:4 pro hosty. Odpověď domácích? Kvapné vyrovnání Kubišem, gól Fryšary na 6:5, a když Mora začala utahovat opasek, sekl ji Fořt.
Ani v tu chvíli nebylo hotovo.

Mora šla do risku a ztrátu stáhla zásluhou šťastného gólu Musila, který se prosadil za poslední tři duely už popáté.

Ondrušek: Není to házená ale hokej

Kohouti šli do šesti ještě jednou, když ale obránce Jiří Ondrušek zlomil na modré čáře hůl, definitivní tečku za divokou přestřelkou udělal druhou brankou Kubiš.

„Místo toho, abychom si vážili, že nám to tam tak napadá, dostaneme spoustu zbytečných gólů,“ kroutil hlavou Ondrušek. „Dostat osm gólů, když nepočítám do prázdné, tak sedm… je to strašně moc, tak se to nedá hrát. Není to házená, ale hokej,“bědoval.
Deváté místo přenechali Kohouti právě Zlínu, o nápravu se pokusí už na Štěpána, kdy hostí Karlovy Vary.

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 8:6 (1:2, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Žižka (Buchta), 23. Dufek (J. Ondráček, Honejsek), 25. Okál (Honejsek, Šlahař), 27. Okál (Kubiš, M. Novotný), 42. Kubiš (Honejsek), 49. Fryšara (Okál, Freibergs), 55. Fořt (Claireaux), 59. Kubiš – 4. Irgl (P. Musil, Dujsík), 5. Laš (Valenta, Skladaný), 26. J. Káňa (Olesz, Jaroměřský), 31. P. Musil (Nahodil), 41. Kolouch (Irgl), 58. Klimek. Rozhodčí: Horák, Šindel – Bryška, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Claireaux (Zlín) 10 minut a Kolouch (Olomouc) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 5 539.

Zlín: Kašík – M. Novotný, Nosek, Freibergs, Ferenc, Žižka, Buchta, Řezníček – Köhler, Fořt, Claireaux – Herman, Honejsek, Šlahař – Kubiš, Fryšara, Okál – Dufek, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: Svoboda, Hamrlík a Hrazdíra.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Káňa, Bambula – Laš, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.