„Já jsem to centroval před bránu a brankář si to tam srazil sám," usmíval se zkušený olomoucký forvard, jehož formace v úterním zápase nejvíce zářila.

Dlouho jste nemohli dát druhou branku. Šancí jste přitom měli docela dost. Čím to bylo?
Ve druhé třetině jsme měli hodně přesilovek, ale ty nám moc nešly, takže nás spíše zbrzdily, než nakoply. Ve třetí třetině jsme už ale zase začali hrát ten náš hokej, tlačili se do brány, dali jsme dva góly a jsme spokojení.

Zařídil jste první a vlastně vítěznou branku celého zápasu. Viděl jste mezírku mezi tyčí a výstrojí boleslavského gólmana?
Neviděl. Já jsem to centroval před bránu a brankář si to tam srazil sám (usmívá se). Chtěl jsem to dát na bránu a naštěstí z toho byl gól. Hodně nám pomohl. Oni dobře bránili střední pásmo, těžko jsme se přes ně dostávali.

Na druhou stranu jste ale Boleslav drželi na uzdě. Hosté neměli moc vyložených šancí.
Šance měli, ale Káša (Libor Kašík, pozn. red.) chytal zase dobře. Létalo to tam hodně přes brankoviště, měli střely od modré, ale Káša to tam dneska zase zavřel.

Největší hvězdou zápasu byl ale váš spoluhráč z formace Radim Kucharczyk. Souhlasíte?
Kucharda si zlepšil náladu, tak jsme rádi všichni (usmívá se).

Můžete porovnat tento zápas s tím minulým, který jste odehráli na ledě extraligového Liberce?
V Liberci je malé hřiště, takže nám chvíli trvalo, než jsme se s tím srovnali. I tak jsme ale doufali, že bychom tam mohli něco uhrát. Dostali jsme zbytečný gól z přesilovky do prázdné brány, ale já si myslím, že jsme Liberci byli vyrovnaným soupeřem. Porovnává se to ale těžko.

Jak si zatím užíváte boje v baráži o extraligu?
Pro nás je to taková odměna. Každý zápas si užíváme. Chodí lidi a je to víc sledované než klasická soutěž.

Cítíte, že by se mohl postup podařit?
Postup je takový sen. O tom se teď po druhém kole nemůžeme bavit. Každý zápas chceme odehrát tak, abychom si po něm mohli říct, že jsme udělali maximum, i když třeba prohrajeme. Teď se vyspíme, ráno trénink a v pátek jedeme do Chomutova. Teď nemá cenu říkat, jaké máme konkrétní vyhlídky.