Kohouti drží už sedmizápasovou sérii výher.

Ale pozor!

Výhry 2:1 po samostatných nájezdech, 3:2, 3:2 po samostatných nájezdech, 2:1, 2:1 
a 1:0 nadále ukazují na největší problém mužstva.

Naposledy při Hanácích 
v Liberci stáli všichni svatí. 
A taky Braňo Konrád. Samozřejmě.

„Na výhře má největší zásluhu. Liberec byl po většinu zápasu aktivnější. V první třetině nás dusili, ubránili jsme tři oslabení po sobě. Braňo ale má famózní formu," zopakoval poněkolikáté trenér Zdeněk Venera.

Sám si uvědomuje, že jeho týmu pod Ještědem vydatně přálo štěstí.

„Za celý zápas jsme měli dvě, tři šance, jinak jsme nebezpeční nebyli. Je dobře, že jsme dali gól a získali tři body. Bylo to šťastné vítězství," musel přiznat Zdeněk Venera.

Na druhou stranu se Moře vyplatila uspávací taktika. Vždyť ve třetí třetině na Lašáka šla jediná střela a byl z toho gól.

„Moc střel jsme během zápasu neměli a gólmanovi se tak nechytá dobře. V žádném případě to ale nebyl Lašákův gól. Skrbek střílel z výborné pozice. Tak to ale někdy bývá, že mužstvo, které útočí, si vyláme na soupeřově obraně zuby a pak inkasuje z ojedinělého protiútoku," má jasno olomoucký kouč.

Problém je v útoku

I přes sérii výher stále zůstává ve střehu. Dobře ví, že jeho tým má slabiny.

„Jsem realista. Na jednu stranu jsem rád, že ty body máme. Všichni víme, že nebudeme vyhrávat donekonečna. Je jasné, že nás trápí produktivita," připomněl Zdeněk Venera.

V úvodu sezony vedení klubu avizovalo, že nadále hledá produktivního útočníka. Tato snaha i přes výborné výsledky nadále pokračuje.

„Vzadu má Braňo výbornou formu 
a připraven je i Tomáš Vošvrda. Beky máme na solidní extraligové úrovni. Problém je 
v útoku," konstatoval Zdeněk Venera.

Připomeňte si dva poslední zápasy. Nejprve v pátek domácí výhra 2:1 nad Karlovými Vary a poté nedělní vítězství 
v Liberci 1:0.

„Ze dvou zápasů jsme získali šest bodů, ale útočníci vstřelili nula gólů," zmínil Venera. V posledních dvou zápasech se totiž dvakrát prosadil obránce Skrbek a gól přidal další bek Vyrůbalík.

Máme velikánský úkol

Pozitivní na nynější sérii je, že přišla po nepovedeném startu do sezony.

„Ale jak jsem situaci neviděl dramaticky po prvních dvou kolech, tak teď to nepřeceňuji. Kromě zápasu s Chomutovem dáváme strašně málo gólů. Projev je pořád stejný. Žádná bomba to není. Body získáváme bojovností," uvědomuje si Zdeněk Venera.

Zkušený kouč už toho má za sebou hodně. I proto je mu jasné, že tým nemá vyhráno.

„Kdysi ve Zlíně jsem měl asi devítizápasovou sérii výher. Ale já to nepočítám. Vím, že potřebujeme přes sedmdesát bodů, abychom se vyhnuli play-out. Máme před sebou velikánský úkol. Musíme být neustále ve střehu," dodal Zdeněk Venera.