Kádr olomouckého týmu se před startem prvoligové soutěže pomalu uzavírá. Posledním hokejistou, který přišel do hanáckého klubu na zkoušku, je slovenský obránce Oldrich Kotvan. Jednadvacetiletý hokejista neuspěl na testech v extraligovém Zlíně, a tak bude o místo bojovat v týmu Kohoutů, za které nastoupí do dvou posledních přípravných zápasů. V útreý v Hradci Králové a ve čtvrtek doma proti Třebíči.

Odchovanec Skalice se zkušenostmi se zámořským hokejem o místo ve zlínské sestavě bojoval, ale nakonec doplatil na velký přetlak v obranných řadách Valachů.

„Typově je pro nás zajímavý hráč. Máme velmi dobré vztahy s prvoligovou Olomoucí, proto se Kotvan pokusí uplatnit tam. Pokud s ním bude Olomouc počítat a získá zde smlouvu, máme možnost mu vyřídit střídavý start. Nevylučuji, že se objeví Kotvan během nadcházející sezony ve zlínském dresu,“ řekl jednatel zlínského klubu Patrik Kamas.

Kotvanův krajan Robert Mitro na týdenní zkouše v týmu Mory neuspěl. Naopak dres olomoucké Mory bude v nové sezoně oblékat útočník Pavel Selingr, který se s týmem již delší dobu připravuje.

S dalšími výraznými změnami v kádru se již nepočítá.

„Je nás akorát tolik, abychom dali dohromady čtyři pětky. Naši mladí navíc mohou ještě pomoci juniorce,“ řekl pro klubový web generální manažer mory Erik Fürst.

Ještě před startem soutěže se ale olomoucký tým potýká s marodkou. Ostrý začátek sezony nestihne útočné duo Milan Ministr – Tomáš Zbořil. Navíc na marodku přibyl i obránce Martin Janáček, který kvůli zlomené čelisti bude šest týdnů mimo hru.