Kádr hokejové Mory opouští třetí jméno. Miroslav Holec bude v příští sezoně bojovat v Chance lize. Jednatřicetiletý útočník na Hané působil od sezony 2015/16, když v létě 2015 absolvoval úspěšnou zkoušku. Právě první ročník byl pro něj v dresu Kohoutů nejlepší – v základní části tehdy odehrál 44 duelů a nasbíral v nich 21 bodů.

V uplynulé sezoně nashromáždil v 38 zápasech 10 bodů, důležité dva góly si však připsal ve druhém utkání čtvrtfinále proti Plzni, díky čemuž Mora v sérii srovnala na 1:1 a favorita výrazně potrápila.

Holec je písecký rodák a přestup do Českých Budějovic je pro něj svým způsobem návratem domů.

Čeká na něj velká výzva – pomoct Motoru po sedmi letech zpátky do extraligy.

Tým vedený Václavem Prospalem nebyl nejvyšší soutěži daleko už letos, v baráži ale neuspěl a ve čtyřčlenné tabulce skončil poslední. Od příštího ročníku bude prvoligistům k postupu do extraligy stačit „pouze“ druhou nejvyšší soutěž vyhrát.

Sám rychlonohý útočník nastupoval v extralize kromě Olomouce taky za Slavii, Brno a Plzeň. Během působení na Hané krátce vypomáhal i Třebíči a Havířovu.

„V jednatřiceti letech je Miroslav Holec v ideálním hokejovém věku, a pokud už v posledních pěti sezonách vypomáhal některým celkům z první ligy, sbíral průměrně bod na utkání! V Motoru stráví minimálně následující sezonu,“ píše se na webu českobudějovického klubu, který o Holcově přesunu informoval.

Po obránci Jakubu Galvasovi, který míří za novou výzvou do Finska – podle všeho do Jukuritu – a útočníkovi Aleši Jerglovi, jenž si životní sezonou vystřílel angažmá v Hradci Králové, tak dochází v kádru olomoucké Mory k třetímu odchodu.