„Cíl je pořád stejný – vyhnout se spodku a jít do play-off. Ale není to alibi, každopádně chceme dojít co nejdál,“ pronesl generální manažer Mory Erik Furst.

Trenér a jednatel Jan Tomajko ho doplnil:

„Chtěli bychom minimálně zopakovat minulou sezonu, nechtěli bychom se tu však ohánět velkými řečmi, že půjdeme do finále, nebo něco takového. Chceme si opravdu klást postupné cíle a od toho se odrážet.“

Olomoučtí fanoušci na přípravném zápase Mory s Kometou Brno
Plecharénu rozburácela i příprava, Mora vyhrála přestřelku s Kometou

PENĚZ  NEPŘIBYLO

Podobné ambice a taky podobný rozpočet.

„To znamená necelých 60 milionů, skokový nárůst nebyl. V extralize je to spodek,“ uvedl Furst. „Nějací partneři se obměnili, ale víceméně to zůstalo stejné. A že se jich neobjevilo víc? Vnímám to jako realitu,“ doplnil.

Navzdory tomu se Hanákům povedlo ulovit velkou rybu – Rostislava Olesze, který nečekaně skončil ve Vítkovicích. Tomajko věří, že nejen jeho příchod, je jedním z aspektů, jak postupně budovat v Olomouci zavedenou extraligovou značku.

„Doufáme, že ano. Ta hlavní věc jsou ale výsledky a hra, kterou budeme předvádět. Potřebujeme udržet laťku, kterou jsme minulý rok nasadili. A ještě to někam posunout. Pak můžeme chtít, aby z nás týmy i veřejnost měly větší respekt,“ vysvětlil.

Zvučný Olesz je dalším do party třicátníků. Těch je v olomoucké kabině najednou už 13. Bude Mora pořád dostatečně rychlá?

„Myslíme si, že jo. To, že je někomu třicet, ještě neznamená, že je pomalý. Hrají hráči i ve vyšším věku, neviděl bych v tom problém,“ zmínil Tomajko.

Rostislav Olesz
Olesz: Skromnější Olomouc? Věděl jsem, do čeho jdu

MLADÉ NECHCEME TLAČIT NA SÍLU

Olomouc v minulém ročníku nasadila největší počet hráčů mladších 20 let. I letos má na soupisce talentované mladíky, nikdo z nich ale nedostane nic zadarmo.

„Chceme, aby hráli, aby se zlepšovali, ale není to tak, že je tam budeme tlačit na sílu. Pro ně je těžké se prosadit v konkurenci mezi staršími, ale je to síto, kterým si musí projít každý,“ dodal Tomajko.

Řeč byla i o novince pro letošní ročník nejvyšší soutěže, čímž je trenérská výzva. „Ukáže až čas, jestli to bude přínosná věc,“ pravil dvojnásobný mistr světa.

Stařičká plecharéna je tak bohatší o nový video-systém.

„Snažil jsem se to posouvat co nejdál, protože jsem vnímal, že by se to dělalo lépe až po rekonstrukci střechy. Jenže výjimka nám letos udělená nebyla, takže jsme to na poslední chvíli museli realizovat,“ prozradil Fürst.