Vítězné sérii přitom předcházely tři porážky v řadě, přičemž především domácí porážka s Berounem 0:2 byla velkým překvapením.

„Doma jsme prohráli s Berounem, což byl nejhorší mančaft, který 
u nás hrál. Paradoxně tento tým se pohyboval na prvním místě. Utkání mohlo skončit podobným výsledkem jako zápasy s Benátkami nebo Mostem," upozornil olomoucký trenér Jiří Dopita.

Trenéři poté zpřeházeli složení jednotlivých pětek a vyplatilo se.

Hanáci roznesli Benátky 8:2, vyhráli v Mostě 7:1 
a naposledy si poradili s Ústím 2:0.

V kanadském bodování se daří především dvojici Švaňhal, Kindl, ale pozadu nezůstávají ani členové dalších formací.

„Jsme rádi, že se střelci celkem mění, což je pro nás důležité," vyzdvihl Dopita.

Za očekáváním však v úvodu sezony zůstávají některé tradiční opory. „Ti kluci, co se střelecky trápí, tak se do šancí dostávají taky. Věříme, že se zvednou," dodal Dopita.

Ve středečním desátém kole první ligy Kohouti zajíždějí na led vedoucí Mladé Boleslavi, která doma ještě neztratila ani bod.

Olomoučtí hokejisté se tak stejně jako loni pokusí tuto sérii ukončit. Moře se vloni nad škodováky v základní části dařilo, když středočeského soupeře třikrát ze čtyř vzájemných zápasů porazila.

Také Boleslav ale soupeře na domácím ledě nijak nešetří, když ze šesti zápasů vytěžila maximální počet osmnácti bodů při skóre 37:9.

Naposledy škodováci doma porazili nováčka z Havířova 6:3, když hosté dlouho drželi vyrovnaný stav 3:3.

„Nesmíme si zvyknout na to, že doma vyhráváme. Je potřeba ty výsledky doslova a do písmene mazat z hlavy a prostě chodit od třetiny ke třetině," uvedl pro klubový web útočník Milan Mikulík.

Hrozivě působí pohled na prvoligové kanadské bodování. V první pětici soutěže jsou hned čtyři hráči Boleslavi. Lídrem první ligy je zkušený útočník David Výborný, který tři góly vstřelil a na dalších čtrnáct přihrál. Daří se i Tomáši Klimentovi (7 + 6), Michalu Brošovi (5 + 8) a Tomáši Nouzovi (8 + 4).

Program desátého kola první ligy: 17.30: HC AZ Havířov 2010 – HC Stadion Litoměřice, HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk, HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč, HC Most – HC Rebel Havlíčkův Brod, BK Mladá Boleslav – HC Olomouc. 18.00: HC Berounští Medvědi – SK Kadaň, HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Motor České Budějovice.