Olomoucký kouč si chválí šestici juniorů v prvním týmu a nevylučuje ani rozšíření. „Možná přibudou i další,“ nebrání se omlazení soupisky Vlk, jenž se v rozhovoru pro Deník nechtěl vyjádřit k údajnému zájmu Vsetína o odkoupení licence Olomouce pro první ligu. „To není otázka pro mě,“ ukončil debatu na toto téma.

V posilovně byla jen pětičlenná skupinka hráčů. Přibyla další zranění?

Druhá půlka je na tenise. Junioři s námi nejsou, protože dělají funkční testy. Zranění nepřibyla. Je to pořád stejné.

Blíží se konec přípravy. Jak proběhne poslední tréninkový den před dovolenými?

Ráno normálně posilovna a hřiště. Fotbálek mají kluci naplánovaný na potom.

Během minulého týdne se v médiích vyrojily zprávy o zájmu Vsetína o koupi licence od Olomouce. I když vedení Mory vydalo prohlášení, že se jedná o nesmyslné fámy, probírali jste to?

Ježíš! (rázně) Tohleto není otázka pro mě.

Takže jste se k tomu ani nevyjádřil?

Ne.

Do přípravy A týmu jste pozvali už šest juniorů. Někteří z nich říkali, že mají zejména v posilovně mírnější problémy. Jak se s tím vypořádali?

Když to vezmu celkově, tak se s tím samozřejmě perou, protože ty váhy jsou určitě někde jinde, než jsou osmnáctiletí devatenáctiletí kluci schopni zvládat. V určitých cvičeních se to redukovalo, alejinak to šlo.

Šest juniorů je vysoký počet. Je to konečné číslo, nebo budete pokračovat v omlazování kádru?

To je otevřené. Jestli tam vyskočí někdo, kdo si to zaslouží, tak si myslím, není důvod, proč mu neumožnit nějaký ten trénink. Ale říkám, závisí to na počtu hráčů, kteří budou v prvním týmu. A také na tom, jak ti kluci to budou potom zvládat na ledě. Něco jiného je sucho a něco jiného je led.

Souvisí příliv juniorů i se zraněními, které vás postihla? Doplňujete tým, tak vlastně i kvůli kvalitě tréninků, souhlasíte?

(přemýšlí) Já si myslím, že bychom to i tak zvládli. Ale my s kolegou zastáváme názor, že ti kluci, kteří by měli být tahouny v juniorském mančaftu, například Honza Koktan, už by si měli na seniorský hokej sáhnout. A to jak po stránce přípravy, tak i pak na ledě.

Nebojíte se, že tým Olomouce bude nezkušený?

Ne. Bude to samozřejmě víc o lítání a o srážení se než o chytrosti, ale to už tam zase musí dátstarší hráči.

Konzultoval jste už otázku posílení s vedením?

V průběhu srpna se to nějakým způsobem hne, ale teď to nechci víc rozebírat.

Nebude nevýhodou, že eventuální posily, které se neuplatní v extraligových týmech, konkrétně se hovoří o Znojmu, přijdou do Olomouce, aniž by s vámi absolvovaly přípravu?

Nemyslím si, že by ten příchod hráčů, konkrétně ze Znojma, byl takový, že by jich přišloosm. To nepředpokládám.