„Měl jsem trošku strach. Nevěděl jsem, co mě čeká, v extralize jsem nebyl šest let. Jsem rád, že to dopadlo s vítězným koncem,“ usmívala se olomoucká posila z prvoligového Přerova.

Hokejisté Olomouce porazili Kladno 1:0.
FOTO + VIDEO: Premiéru rozhodl slovinský důraz. Moře stačil gól Macuha

Ani o soutěž níže v týmu nedalekých Zubrů nebyl 26letý forvard gólovým tahounem, který by rozhodoval zápasy. O to cennější páteční rozhodující gól je, kromě toho, že jde o Macuhovu první extraligovou branku v kariéře. Puk mu tak okamžitě přivezl kolega z útoku Michal Kunc.

„Dostane se někam doma v obýváku,“ pousmál se borec, který za Olomouc nastupoval už v juniorce a posléze si připsal i šest extraligových startů v sezonách 2016/17 a 2017/18.

Pak ale zamířil do prvoligového Havířova a posléze dokonce do druhé ligy – hrál za Orlovou a Nový Jičín. Slovinský pracant nikdy neměl předpoklady být opěvovanou hvězdou na čele kanadského bodování.

Přednosti Macuha jsou v důrazu, síle v předbrankovém prostoru, soubojích a velmi kvalitní čísla vykazoval rodák z Mariboru v Chance lize i třeba na buly. Tohle vše teď bude testovat v nejvyšší soutěži. A první prověrka dopadla na jedničku.

„Rozdíl je v soubojích a všiml jsem si, že hráči dávají přesnější nahrávky. Jinak ale zatím nevím,“ pokrčil Macuh rameny.

Klepiš mi dal hrazdu. Dal jsem mu ji zpátky

V utkání s Rytíři měl dokonce více šancí ke skórování a dal o sobě vědět i potyčkou s mistrem světa Jakubem Klepišem. „Vše už skončilo a Klepiš dojel a dal mi hrazdu. Tak jsem mu dal hrazdu zpátky a zvrtlo se to, bohužel,“ řekl borec, který má velký potenciál, aby se rychle stal miláčkem olomouckých fanoušků.

Nešlo však o žádný pěstní souboj, v boxu jeden na jednoho by to možná s 39letým bývalým forvardem Washingtonu Capitals nebo Omsku nedopadlo dobře. Ostatně, Rok Macuh má přezdívku „Rocky“.

„Je to hokej. Mám rád, když se hraje tvrdě a je to vyhecované. Mě vyprovokuje něco rychle. Když je to potřeba, je to potřeba,“ zmínil Macuh.

Ten zatím naskočil na centru čtvrté formace s Kuncem a Kucserou. „Hraje se mi s nimi strašně dobře. Oba jsou dobří bruslaři, já tolik ne. Zase vyhrávám souboje. Doufám, že takto budeme pokračovat dál,“ uzavřel Rok „Rocky“ Macuh.

Hokejisté Olomouce odstartovali přípravu na sezonu 2023/24. Rok Macuh
Zase sedí vedle Braňa. Macuh dře a cítí extraligovou šanci: Chci si to dokázat