Útočníci elitní formace nastříleli pět ze šesti včerejších branek a výrazně přispěli k vítězství 6:3.

„Hlavně Ríšovi Divišovi se zápas povedl. Měl fantastické nahrávky a jen jsme to dávali do prázdné," chválil Řípa, který se trefil dvakrát.

Po první třetině jste prohrávali 1:2, nakonec jste jasně zvítězili 6:3. Kdy se utkání zlomilo?
Druhá třetina byla z naší strany fantastická. Od začátku se nám povedlo soupeře zatlačit a dali jsme tři góly. To bylo rozhodující.

V čem se hra po první třetině změnila?
Začali jsme lépe bruslit a hrát. Po první třetině jsme zjistili, že se s nimi dá hrát. Ze začátku jsme byli trochu nervózní. Jak jsme srovnali krok, tak jsme se začali dostávat do šancí.

Především vašemu útoku první zápas nadmíru vyšel.
Určitě. Hlavně Ríša Diviš. To jsem myslel, že hraju s úplně někým jiným. Měl fantastické nahrávky a jen jsme to dávali do prázdné. Byl to super výkon.

Na křídlech se vám poměrně často mění hráči, ale na souhře to příliš znát není.
Hokej umí všichni. Řekneme si jen před buly, kdo má mít kterého hráče.

Jak se bude série vyvíjet dál?
Kéž by to bylo jak dnes. Uvidíme v druhém utkání. Zápas skončil, je to super, ale v sobotu už se musíme připravit na další zápas. Musíme předvést znovu kolektivní výkon. K ničemu jsme soupeře nepouštěli, hráli jsme dobře dozadu. Takhle musíme pokračovat.

Oproti čtvrtfinále s Hradcem se semifinále najednou diametrálně změnilo, když tentokrát rozhodčí uložili jen čtyři dvouminutové tresty. Čím si tuto změnu vysvětlujete?
Taky jsem se tomu divil. Moc faulů jsme ani neměli a rozhodčí zápas zvládli dobře. Hru nechali plynout a nám to vyhovovalo.

Ústí jste teď jednoznačně porazili 6:3. V předchozí sérii s Hradcem jste ale třetí zápas vysoko vyhráli 6:1 a pak přišel určitý útlum. Nejsou jednoznačné výsledky v play off poněkud nebezpečné?
Je to určitě pravda, že pokud se jeden zápas povede, tak při druhém si trošku myslí, že to půjde samo. Potom přijde útlum. Musíme si ale říct, že se začíná od nuly, a pokračovat ve výkonu z prvního zápasu.

Ústí ukázalo svou taktiku, když bylo nebezpečné z rychlých protiútoků.
Je to tak. Na to si musíme dát pozor. Když ztratíme puk kousek za modrou, tak hru rychle otáčejí.

Sobotní zápas začíná už v 15 hodin, takže odpočinek bude minimální. Jak ideálně zregenerovat?
Dát si dobrou večeři a co nejrychleji usnout.

Co říkáte na atmosféru, která první semifinálový zápas provázela?
Diváci byli perfektní. Myslím si, že se hokejem bavili. Když je taková atmosféra, tak se lépe hraje.