Devatenáctiletý olomoucký obránce Jakub Galvas je připraven na svoji šanci.

„Je to pro mě další motivace dřít na ledě a snažit se makat ještě víc, abych tam byl,“ řekl po tréninku před pátečním extraligovým zápasem Mory proti Třinci.

V čemu bude zápas proti Třinci odlišný?
Třinec je v tabulce úplně jinde než Vary, ale každý zápas je těžký. V pátečním zápase to bude hlavně záležet na nás, jak do něj vstoupíme – jestli se nám konečně povede vstřelit první gól, abychom se uklidnili, protože poslední dobou vždycky prohráváme a to je pak těžké otáčet.

Může vám styl Ocelářů sedět víc než hra týmů ze spodku tabulky?
Vary chodily do rychlých protiútoků, to nám dělalo problémy, nemohli jsme se prosadit. Snažili jsme se pak víc útočit, ale Vary dobře hrály ten obranný box. Třinec bude v tomhle určitě jiný, bude o hodně víc napadat – mohlo by nám to vyhovovat, že bychom do těch brejků mohli chodit my.

Budete si muset ale dávat velký pozor v obraně, že?
Samozřejmě, musíme hrát ze zajištěné obrany. Dobře si to dát vzadu a rozjet útok. Doufám, že už konečně dáme větší počet gólů.


Trenér Tomajko při týmové poradě slíbil za tři body den volna navíc. Je to pro vás další motivace?
Jo, všichni hrajeme i o tenhle den (usmívá se).

Reprezentační trenér Miloš Říha vás zařadil mezi náhradníky pro Švédské hry. Jak tuto svoji pozici vnímáte?
Jsem samozřejmě rád, že na mě trenéři myslí. Je to pro mě další motivace dřít na ledě a snažit se makat ještě víc, abych tam byl.

Je to pro mladého hráče sen, dostat se do seniorské reprezentace?
Vždycky to tak je. Minulý rok jsem to trochu zažil, je to super hokej a atmosféra tam je skvělá. Je to super si to zažít.