Mora do zápasu vlétla jako raketa. Už po devíti sekundách po pravém křídle prosvištěl Skladaný, ale Jaroslava Hübla nepřekonal. Jenže gólově udeřilo již ve druhé minutě. Juraj Mikúš našel před brankou svého bratra Tomáše, který ještě litvínovského gólmana nepřekonal, ale Holec z brankoviště už puk uklidil do sítě.

Kohouty gól povzbudil a hrálo se jen na jednu branku. Skladaný s Knotkem ještě přečíslení do zdárného konce nedotáhli. Těsně před první sirénou si stejná dvojice spolupráci zopakovala a byl z toho gól. Skladaný přihrávkou zpoza branky našel Knotka, jenž se trefil na přední tyč.

Kohouti na chemiky vlétli i ve druhé třetině. Nejprve Lašův únik zastavil Jaroslav Hübl. Poté se před branku prodral Eberle, litvínovský brankář puk vyrazil před sebe, kde si ho našel Strapáč a bylo to 3:0.

Vedení Hanáků mohl z trestnéhostřílení zvýšit Laš, jenže neuspěl. Stejnou výhodu dostal i litvínovský Gerhát, který ale ani nevystřelil.

Brankou skončilo až nahození Mataie od modré. Na druhé straně Viktor Hübl mohl zakončovat do prázdné, ale na poslední chvíli mu do střely skočil obránce Škůrek. Skóre ve druhé třetině uzavřel Juraj Mikúš, jenž si najel mezi kruhy a mířil přesně.

A střelecká chuť Kohouty neopustila ani po přestávce. Již po 37 sekundách se z dorážky prosadil Laš. O další minutu později se trefil Eberle a tribuny začaly skandovat: „Deset, deset."

Hosté se mohli poprvé trefit při dlouhé dvojnásobné přesilovce. Tu sice nevyužili, ale při obvyklé početní výhodě se gólu dočkal Hořava. Zápas se dohrával jen z povinnosti a skóre se už neměnilo.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Branky: 2. Holec (T. Mikúš, J. Mikúš), 20. J. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle, Matai), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec, Matai), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek, Rašner) – 49. M. Hořava (K. Reichel, Trávníček). Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Blümel, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4012.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov: J. Hübl – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, K. Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.