Naposledy Mora nasázela soupeři pět branek za jednu třetinu 3. října 2014. Vítkovice tehdy rozstřílela 9:1, prostřední dějství skončilo 5:0. Přitom domácí vyslali na soupeře ve druhé třetině jen sedm střel!

„Někdy to tam napadá. V minulém zápase v Liberci jsme zase měli spoustu neproměněných šancí. Tentokrát padly první dva góly skoro z ničeho,“ pokrčil rameny olomoucký trenér Jan Tomajko.

David Krejčí
Patnáct let, patnáct zajímavých posil. Mrkněte na TOP přestupy Mory

Gólový festival odstartoval hráč, od kterého se to rozhodně nečekalo. Adam Rutar ve svém 150. utkání v olomouckém dresu zapsal první kanadský bod v tomto extraligovém ročníku. Hned za 24 sekund tečoval střelu Rašnera Lukáš Nahodil – 2:0.

„Do té doby, než nám tam spadly dva laciné góly, to byl od nás slušný výkon. Pak se to na nás podepsalo,“ kroutil hlavou hostující trenér Richard Král.

Že může podle pravidel platit i gól do posunuté brány, ukázala 27. minuta. Konrád sice ještě před zakončením Ondřeje Romana posunul bránu, puk by ale v dané situaci skončil podle sudích v bráně i tak, a proto bylo sníženo.

Mora pak těžila ze dvou bleskově využitých přesilovek. Tu první po osmi sekundách a krásné kombinaci využil Michal Kunc, tu druhou pak po šestnácti sekundách laserově přesnou střelou Jakub Navrátil.

„Snažili jsme se od začátku hrát více zezadu, aby Boleslav neměla tolik přečíslení jako v předešlém utkání Liberec. Dařilo se nám to a vedení 2:0 pro nás znamenalo uklidnění. Myslím si ale, že rozhodl třetí gól. Pak jsme hráli dobře a byli jsme v klidu,“ pochvaloval si Jan Tomajko.

Kohouti dokázali ve 37. minutě zužitkovat i signalizovanou výhodu, svůj první gól v sezoně si připsal i defenzivní specialista Jan Švrček. Bylo to 5:1.

„Přesto jsme si chtěli zachovat pokoru. Nemůžeme hrát za takového stavu nahoru a dolů. Vedli jsme 5:1, zápasy jdou rychle po sobě a mohlo to skončit klidně třeba 5:4. Pak bychom ze zápasu neměli dobrý pocit,“ prozradil Tomajko.

Hokejisté Přerova ve 40. kole Chance ligy porazili doma Kolín 2:0. David Dobša (druhý zprava)
Zlínská posila a „komplikovaný mladý muž“ vystřelili Zubrům výhru

Svůj osmý gól v sezoně ve třetí dvacetiminutovce přidal ještě Jan Bambula, sedmizápasové čekání na vstřelenou branku ukončil i Jakub Orsava. Plecharéna si užila mexickou vlnu, skandování „deset, deset“ i tradiční děkovačku.

Mora vyhrála osmý z posledních devíti domácích zápasů, v tabulce přeskočila Plzeň a je devátá. V úterý ji čeká boj na ledě čtvrtého Litvínova.

„Diváci nás doma ženou dopředu. Musíme ještě zlepšit venkovní zápasy. Tam to není úplně ono, co se týká defenzivy,“ uvědomuje si Tomajko.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Rutar (Navrátil), 25. Nahodil (Rašner, Bambula), 27. Kunc (Kusko, Navrátil), 28. Navrátil (Řezníček, Kunc), 37. Švrček, 45. Bambula (Sirota, Káňa), 54. Orsava (Klimek, Černý) – 27. O. Roman (Lintuniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4 156.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Černý, Rutar – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, P. Musil. Trenéři: Tomajko a Petrovický.

Mladá Boleslav: J. Růžička (27. F. Novotný) – Pyrochta, Bernad, Čech, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík – Skalický, Fořt, Rohlík – Malát, O. Roman, Krivošík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Malínek, Pitule, Závora. Trenéři: Král, Pletka a Havíř.