Kohouti se po novém roce především na domácím ledě trápili s týmy z dolní poloviny tabulky. Olomoucký útočník Roman Rác věří, že tento výsledek týmu do dalších kol pomůže.

„Určitě půjdeme nahoru. Musíme naplno makat na trénincích. To je jediná cesta, jak se dostat nahoru," uvědomuje si střelec třetí branky.

Mora sice vyhrála 4:0, ale zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný. První gól padl těsně před druhou sirénou a zbývající tři až v závěru utkání. „Byl to těžký zápas. Důležité bylo, kdo dá první gól. Naštěstí jsme to byli my," poznamenal Rác.

Sám zaznamenal šestý gól v sezoně. Čtvrtý útok navíc tentokrát dostal na ledě velký prostor, když byl nasazován v přesilovkách i v oslabeních.

„Jsem hlavně rád, že jsme konečně vyhráli za tři body. Ty góly jsou bonus. Jsem rád, že jsme si zahráli přesilovky," poznamenal dvaadvacetiletý útočník.

Čtvrtá formace přitom nastoupila s novým centrem, když poprvé v sezoně do hry zasáhl zkušený střední útočník Milan Ministr. Útok byl od začátku nebezpečný a Rác s Vodným zaznamenali po gólu.

„Moc jsme toho spolu nenatrénovali, ale bylo to dobré. Stále máme co zlepšovat," řekl Rác.

Zároveň vyzdvihl návrat dalšího veterána Jiřího Dopity, který nastupuje k domácím zápasům.

„Dopi má ohromné zkušenosti. Je to vůdcovský typ, který týmu pomáhá na ledě a hlavně v kabině. Tentokrát dal gól a hrál parádně," dodal Rác na adresu zkušeného centra.