Velká výhra nad Třincem 6:3, následně bod za prohru po nájezdech v derniéře roku 2020 proti Hradci Králové. Zakončení uplynulého roku nebylo v podání olomouckých hokejistů úplně zlé.

„Škoda, že jsme to proti Hradce nedotáhli na tři, nebo alespoň na dva body. Ale čtyři body ze zápasů proti takovým soupeřům jsou docela fajn,“ zmínil po utkání s Mountfieldem útočník Kohoutů David Ostřížek.

Sám byl dlouho na marodce, proto se docela těší na venkovní duel. K němu jedou Hanáci po čtyřzápasové domácí sérii. „Já jsem dlouho nejel nikam na výjezd, byl jsem jen v Liberci krátce po té covidové pauze,“ zmínil Ostřížek.

Do Litvínova míří Kohouti už podruhé v sezoně. Prvně tam hráli na konci listopadu, na cestu zpátky domů si odvezli bod za prohru v nájezdech 3:4.

„Myslím, že s Litvínovem jsou to vždy dobré zápasy. Oni jsou takoví hokejoví. Podíváme se na video, připravíme se na ně. Snad pojedeme domů s body,“ věří muž, kterého trenéři v posledních duelech vytáhli do centru druhého útoku.

Verva je na tom v této sezoně velice podobně jako Olomouc. V tabulce je jen o místo za Hanáky, má o dva body méně. Stejně jako Mora málo skóruje, dala 52 branek, tedy jen o jednu více než nejhorší Olomouc.

V posledních vzájemných soubojích ale vždycky góly k vidění byly, ne vždy se jednalo zrovna o gólové hody, ovšem méně než čtyři branky přineslo vzájemné měření sil těchto mužstev naposledy v září roku 2018.

Jak to dopadne tentokrát? Střetnutí 32. kola Tipsport extraligy startuje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v 16.30.