Většina týmů tento odpočinek vítá.

„Určitě to vnímám pozitivně. Přestávka je dobrá věc, protože se obnoví síly. Zranění hráči se dají do pořádku, trošku se potrénuje. Je to lepší než přes svátky hrát," řekl ústecký trenér Milan Skrbek.

Oproti tomu vedení olomouckého klubu se přestávka zdá být zbytečně dlouhá.

„Sháněli jsme někoho, s kým bychom si v pauze předehráli lednové utkání, ale nikdo nám nevyšel vstříc. Podle nás je ale pauza příliš dlouhá," poznamenal trenér Jiří Dopita.

Na marodce Mory je přitom momentálně kvarteto hráčů: útočníci Ondřej Švaňhal, Tomáš Ostřížek a Michal Vodný spolu s obráncem Mariem Cartellim.

„Na druhou stranu nám vzhledem k počtu zraněných přestávka přijde vhod," přiznal Dopita.

Ne všichni ale hned od Nového roku naskočí.

„Švaňhal to má na delší dobu. Mario Cartelli by snad mohl začít trénovat mezi svátky. Tomáš Ostřížek už má po sezoně. Vodný chodí se zlomeným prstem bruslit, ale první zápas po Novém roce asi nestihne," okomentoval Dopita stav zraněných hráčů.

Olomoučtí hokejisté si tak v přestávce mohli užít vánočních svátků. Prvoligový tým však už začal ode dneška trénovat a připravuje se i během víkendu.

„Sejdeme se mezi svátky a potrénujeme. Nabereme sílu před play off. Doufáme, že se nám sestava už dá do kupy," věří Dopita.