Třicetiletý útočník v závěru dvěma trefami zařídil pro Moru důležité tři body a zkompletoval hattrick!

Kolikátý v kariéře to byl?
V extralize určitě první, předtím v první lize jsem taky vlastně žádný asi nedal, takže v mužské kategorii jsem oslavil premiérový. Ale nevím, jestli mi ho uznají, protože si nejsem jistý mou tečí. Asi se to pak posoudí až podle videa.

Nicméně na hattrick v plecharéně fanoušci moc zvyklí nejsou, naposledy jej viděli před čtyřmi lety. Možná i proto přiletěla na led pouze jedna kšiltovka…
Ani jsem si nevšiml, ale je zima, takže lidi nemůžou házet čepice (smích).

Vy jste se pak zahřál oslavou, kdy jste s Konrádem dělal trakař. Koho to napadlo?
Braňo vždycky něco vymyslí. Já už sotva lezl a on na mě křičel, ať zůstanu a na závěr mi dal ještě takovou šichtu! (úsměv)

Kolik vás budou tři góly stát?
Něco určitě, protože je to tady v Olomouci taková rarita. Zaplatím rád, hattrick se nedává každý den, ale třeba mi ho neuznají a budu to mít zadarmo.

Nicméně duel jste si zbytečně zkomplikovali situaci dvěma inkasovanými góly ve vlastní přesilovce, což se příliš často nestává.
No, nám se to bohužel v poslední době stává často… Hrajeme to asi trošku laxněji, než by bylo zdrávo, a komplikujeme si tím zbytečně utkání. Zaplaťpánbůh, že se nám pak podařilo na konci přesilovky dát gól a zvládli jsme to. Pro nás to byl totiž hodně důležitý zápas.

Kde jste v sobě našli vnitřní sílu po vyrovnání na 3:3? Už to vypadalo na prodloužení.
Chtěli jsme to odčinit, takže jsme do té přesilovky vlétli s jasným cílem dát gól. Bylo tam hodně střel, lítalo to tam, tak doufám, že v tom budeme pokračovat.

Z osobního hlediska prožíváte velmi úspěšnou sezonu, nasbíral jste 24 bodů, což je vaše maximum. Jste spokojen?
Celkově se v sezoně cítím dobře, ale poslední zápasy byly hodně špatné. Naše lajna furt inkasovala, takže to moc dobré nebylo. Teď mi snad ty góly pomohou nakopnout se zpátky.

Sledujete už detailněji tabulku? Zbývá dvanáct zápasů.
Nechci, aby to vypadalo nějak špatně, ale já se na ni fakt nedívám. Nechci vůbec přemýšlet, kalkulovat, kolik bodů má ten, kdo prohrál a podobně. Chci se dostat do play off a bodovat co nejvíc to jde. Ideální by bylo, kdybychom jich do reprezentační přestávky nasbírali co nejvíc.