„Za stavu 3:1 jsme měli nějaké další šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Padl gól na 3:2, který byl, řekl bych, z ničeho a koncovka potom byla taková nervózní. Naštěstí jsme to ale zvládli,“ těšilo Jana Tomajka, mladšího z trenérské dvojice olomouckých Kohoutů.

„Můžeme říct, že od třetího gólu domácích jsme začali hrát poměrně solidně. Podařilo se nám snížit, bohužel na víc to nestačilo,“ hodnotil zápas Michal Mikeska, jeden z asistentů pardubického kouče Milana Razýma.

Mora odstartovala výborně, už ze druhé střely hostující brankář Pavel Kantor inkasoval. Ve výstroji neudržel střelu Jana Káni, který tak hned gólově pokřtil nové složení druhé útočné lajny, kterou tvořil společně s ex-vítkovickou dvojicí Lukáš Kucsera & Petr Kolouch.

Mora hýřila aktivitou, Kantor měl daleko víc práce než na druhé straně domácí Branislav Konrád. Pardubice ale hrozily z brejků a jeden takový se jim podařilo využít dvě a půl minuty před první sirénou, kdy akci dva na jednoho ukázkově vyřešili nahrávající Kousal a zakončující Tybor.

Mužem zápasu Knotek

„I když Pardubice měly před tímto zápasem jen dva body, věděli jsme, že to bude těžký zápas. Viděli jsme jejich předchozí zápas, věděli jsme, že budou bruslit, že budou bojovní. Všechno se to potvrdilo,“ nechal se po utkání slyšet Jan Tomajko.

Čekání na další branku prolomil až v 35. minutě Jan Knotek, který šikovně vložil hůl do střely mladíčka Tobiáše Handla, díky čemuž puk proskotačil přes Kantora až do sítě.

Svou sílu a um postavit se na správné místo prokázal první olomoucký centr i necelé čtyři minuty po startu třetího dějství. Mora svého soupeře mačkala v přesilové hře, pohledné akce nakonec vedly právě až k holi Jana Knotka, který bekhendovou dorážkou podruhé v zápase mohl zvednout ruce nad hlavu. „Honza Knotek odehrál výborné utkání. Jezdilo mu to, měl obrovskou chuť. Čekáme od něj přesně takový hokej, pro mužstvo je hodně důležitým hráčem,“ chválil Tomajko zkušeného borce.

Vzápětí si Kohouti zahráli další dvě přesilovky, branku, která by východočeské snažení nejspíš definitivně zlomila, ale nedali.

„Přesilovky jsme hráli výborně. Šance jsme sice neproměnili, ale jinak měly kvalitu,“ těšilo Tomajka.

„Zatím přesilovky vypadají dobře, je to spíš jen otázka produktivity, ale to podle mě přijde,“ dodal.
Nicméně zmařené šance pak stály Olomouc klidnější koncovku. Když Holland v čase 53:31 poměrně šťastně snížil o brusli jednoho z Olomouckých, ztrácely Pardubice zase už jen gól. Už předtím zvonila za Konrádem tyčka. Další branku už ale slovenská opora Mory nedovolila.

Tomajko: Fanoušky je třeba pochválit

Po třech kolech tak mají Hanáci na kontě šest bodů a v neúplné tabulce jim patří páté místo. „Je to dobré, ale jsou to pouze tři kola,“ nechtěl Tomajko nic přeceňovat.

Jistou míru na prvních domácích bodech měli i fanoušci, kteří naplnili maximální možnou kapacitu tisíc míst.

„Je to paradox tohoto zimního stadionu. I když je méně lidí, jde to tu hodně slyšet. Je potřeba je pochválit, protože vytvořili báječnou atmosféru, i když jich tady bylo tak málo,“ cenil si Tomajko přízně olomouckých fanoušků.

Nyní Kohouti míří na led Třince, kde se o další extraligové body poperou v neděli od 17 hodin.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Kucsera, Kolouch), 35. J. Knotek (Handl), 44. J. Knotek (Škůrek, J. Káňa) – 18. Tybor (R. Kousal, Blümel), 54. Zeman (Holland). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:4, navíc Švrček (OLO) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1 000.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

Pardubice: Kantor – Vála, Nakládal, Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář, Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.