Proti Kladnu kryl 22 střel a přispěl k výhře 2:1 po samostatných nájezdech.

Do těch už ale nastoupil jeho kolega Filip Šindelář, protože si mistr světa z roku 1999 při jednom ze zákroků poranil kotník.

„Najel jsem v závěru prodloužení do rýhy, noha mi tam zůstala a to bylo špatně. Chtěl jsem vyjet, ale nešlo to. Hned jsem ucítil určité pýchnutí, které vystřídala bolest a já v tu chvíli věděl, že to už dále nepůjde,“ řekl Prusek, který se z kabiny k novinářům nemohl po vyčerpávajícím utkání ani dobelhat.

V polovině povídání se s bolavou grimasou dokonce sehnul a ve zbytku času odpovídal sedíc na židli.

„Nemělo by to být nic vážného. Mám natažené vazy v pravém kotníku, ale jen lehce, takže uvidíme, jak to všechno půjde dál. Snad to bude už ráno lepší,“ podotkl optimisticky Prusek, který nahradil zdravotně indisponovaného Málka.

„Seběhlo se to tak, že Roman Málek nemohl nastoupit, protože má problémy s prstem, takže mi zavolali, že se mám sbalit a přijet,“ vykládal brankář se zkušenostmi z NHL, který se po zánětu srdečního svalu už měsíc rozchytává v prvoligové Olomouci, kde v pěti utkáních Hanáci pokaždé slavili.

„Byl to těžký návrat, hlavně co se kvality týká. Rozdíl mezi první ligou a extraligou je velký. Všechno je mnohem rychlejší, takže to nebylo nic jednoduchého,“ oddychoval Prusek.

Svou premiéru si představoval asi jinak. Proti předposlednímu Kladnu očekával zisk tří bodů.

„Nebylo to z naší strany ideální. Měli jsme v první třetině šance, ale ty jsme nevyužili a nakonec ještě soupeř vyrovnal. Teď se tolik nevyhrává a co si budeme povídat, berou se a počítají jen body,“ pokračoval Prusek.

Jeho velký návrat samozřejmě dobře vnímali i jeho spoluhráči.

„Pro nás je potěšitelné, že když má Málič (Málek) problémy, tak máme Martina (Pruska), který za něj zaskočí. Nebylo to pro něj určitě nic lehkého a je skvělé, že to zvládl takovým parádním způsobem,“ pochvalně pokyvoval hlavou osmatřicetiletý Viktor Ujčík.