„Přístup v první třetině byl takový, jako že se nemůže nic stát. Můžu doufat, že tak jak nás vysoké výhry nad silnými mužstvy uspaly, tak nás tohle probere. Jediná cesta tohoto mužstva je, že budou všichni makat od první minuty," uvědomuje si olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Tentokrát bylo nasazení Kohoutů na začátku zápasu prachmizerné. Nejprve Ščotka na modré napřáhl a Redenbach tečoval. Poté se situace opakovala při střele Havlíka a teči Berana.

A nadále se hrálo jen na jednu branku, na tu olomouckou. Pardubické přečíslení zakončoval Hubáček. A aby toho nebylo málo po zmatcích v olomoucké obraně se trefil obránce Leduc – 0:4.

„První třetina byla pro domácí krutá. My jsme šance proměnili a soupeř ne. Překvapilo mě, že jsme byli tak produktivní," řekl diplomaticky pardubický trenér Pavel Rohlík.

Po přestávce domácí stáhli sestavu na tři pětky a dostali se do tlaku. Jenže čtyřgólové manko bylo znát.

„4:0 se strašně těžko dohání. Pak už nám nevycházelo vůbec nic," přiznal Zdeněk Venera.

Hanáci z vyložených pozic pálili jen doprostřed branky. Střeleckou nemohoucnost ukončil při vlastním oslabení Skladaný, jenž proměnil samostatný nájezd.

Mora mohla ještě zápas zdramatizovat při dlouhé dvojnásobné přesilovce. Jenže na hokejkách chyběl klid. „To už byla taková křečovitá snaha. Když mužstvo vede, tak je radost se na přesilovky dívat," konstatoval Zdeněk Venera.

Dvě minuty před konce Herman tečoval Jaroměřského střelu a bylo to o dva góly. Domácí si vzali oddechový čas a Konrád zůstal na lavičce. Skóre se ale už neměnilo.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) – 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. M. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (P. Sýkora), 14. Leduc (Johnson). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Pardubice: Kacetl – Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Bokroš – P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Johnson – Poulíček, T. Kaut, Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.