„Nadřeli jsme se na to, abychom se vrátili do zápasu, a potom jsme se o to připravili takovými hloupými chybami," štvalo člena první olomoucké útočné formace Martina Cibáka.

První třetinu vyhráli hosté 3:1, jenže od druhé dvacetiminutovky zápasu kralovali olomoučtí Kohouti. „Ve druhé třetině jsme byli lepší, měli jsme navrch ve všech aspektech," konstatoval slovenský forvard.

Mora srovnala na 3:3 a hned na začátku třetí části hry šla do vedení díky trestnému střílení, které s přehledem zakončil právě Martin Cibák. „Třetí třetina už byla vabank. Řekli jsme si, že budeme hrát to stejné, rychle jsme šli do vedení, a pak jsme předvedli takové chyby na modré čáře," popisoval zkušený hokejista.

„Jedna chyba byla i moje, dal jsem takovou nečekanou nahrávku na obránce a dopadlo to špatně. Šli do brejku a vyrovnali," popisoval Martin Cibák.

Rozhodující gól dala Verva v přesilové hře.

„Rozhodčí jim zapískal faul, který byl už trošku silná káva, ale takový je hokej," krčil rameny Martin Cibák. „Ale k soupeři ani rozhodčímu se nechci vyjadřovat."

Za stavu 4:3 pro Moru přišlo lehké podcenění situace, kterého druhý tým extraligové tabulky využil.

„Ono to tak někdy bývá, člověk se uspokojí, myslí si, že už máme navrch, a ona se stane taková věc. Hokej se hraje šedesát minut, je potřeba se z toho poučit," nabádá Martin Cibák.

Tomu se nepovedlo proměnit samostatný únik v prodloužení domácího zápasu se Spartou, v pátek si však s nařízeným trestným střílením hravě poradil.

„Se Spartou jsem byl blízko brankáře, bylo to pod tlakem, protože to bylo během hry. Teď to bylo jiné, protože má člověk čas na přemýšlení," porovnával Martin Cibák, který se s jedenácti góly prostřílel do čela tabulky střelců HC Olomouc.

V neděli se Mora představí na ledě Mladé Boleslavi. Bude těžké se z nepříjemné prohry oklepat?

„My jsme na to už v šatně zapomněli, už nad tím nepřemýšlíme," usmál se Martin Cibák.