V přípravě na novou sezonu pak odehrají devět zápasů. Mora startuje 2. srpna v Třebíči. Většinu soupeřů jako v předešlých letech tvoří prvoligové týmy. Výjimkou je extraligové Znojmo, Skalica a slovenská juniorská reprezentace. „V regionech jsou už soupeři dlouhodobě daní. Jsou to vesměs mužstva z naší soutěže. Máme možnost se poměřit v přípravě. Hlavně jsme nechtěli hrát s týmy z nižších soutěží,“ vysvětlil olomoucký trenér Petr Fiala, proč tentokrát chybí utkání s regionálním týmem z druhé ligy.

Letos Mora odehraje před startem první ligy devět zápasů. „Vzhledem k tomu, že kádr není až tak široký a všichni hráči absolvují přípravné zápasy, věřím tomu, že devět zápasů je dostačujících. Extraligová mužstva hrají jedenáct zápasů, ale roztáhnou to na šest lajn,“ porovnával olomoucký kouč.
První přípravný zápas Hanáci odehrají 2. srpna v Třebíči. Na ledě budou ale daleko dříve. „Poměrně dlouho budeme trénovat. Před prvním přípravným zápasem budeme osm dní na ledě,“ dodal Fiala.

Start první ligy ještě nebyl stanoven, ale vzhledem k rozšíření základní části se dá očekávat první kolo již v prvním zářijovém týdnu. „I kdyby se začínalo 5. září, bude dostačující, když s tréninkem začneme 23. července,“ poznamenal Fiala. Domácí přípravná utkání mají shodný začátek v 18 hodin.

Příprava HC Olomouc: 2. srpna: Třebíč – HC Olomouc, 7. srpna: Znojmo – HC Olomouc, 9. srpna: HC Olomouc – HK Draci Šumperk, 14. srpna: Sareza Ostrava – HC Olomouc, 16. srpna: HC Olomouc – Slovensko 20, 21. srpna: HC Olomouc – Třebíč, 23. srpna: HK Draci Šumperk – HC Olomouc, 28. srpna: HC Olomouc – Ostrava, 30. srpna: HC Olomouc – HK Skalica.