„Připadám si, že jsem tady letos nejhorší. Fanoušci, spoluhráči i já sám jsem od sebe očekával víc," posteskl si křídelní útočník.

Ve středu ještě překvapivě prohráli v Havířově 1:3. Čemu tuto porážku přičítáte?
Odehráli jsme hrozně špatný zápas. Tento výkon by nestačil na nikoho v první lize. Dostali jsme smolné góly. První padl šest sekund před koncem první třetiny. Při třetím střílel domácí útočník přes našeho obránce a Halimu (Tomáš Halász – pozn. red.) puk propadl mezi rukou. Domácí zaslouženě vyhráli hlavně kvůli našemu špatnému výkonu. Ještě jsme si toho dost řekli v šatně a něco nás ještě řeká.

První gól byl údajně hodně zbytečný, když se domácí v přesilovce vůbec nedostali do tlaku.
Dva útočníci Havířova jeli do našich čtyř hráčů a my jsme k nim rychle nepřistoupili. Jednou nahrávkou nás rychle prohodili a havířovský útočník prostřelil Haliho. Je to škoda.

Tři minuty před koncem jste protrhli střeleckou smůlu a dostali se do tlaku. Dalo se ještě skóre vyrovnat?
Šance byla. Těžko se mi 
o tom zápase mluví. Měli jsme menší tlak a vynutili jsme si přesilovku pět na tři. Možná, kdybychom gól vstřelili o několik sekund dřív a pokračovali ještě v přesilovce pět na čtyři, mohli jsme snížit na 3:2. Těžko říct, jestli bychom stihli vyrovnat. Spokojeni bychom ale nemohli být ani 
s remízou. V takových zápasech musíme předvést lepší výkon a snažit se získat tři body. Vždyť je nějaký výkonnostní rozdíl mezi námi 
a mužstvy ze spodku tabulky. Ve středu ale nebyl.

V Havířově vám chyběli dva zkušení obránci Mario Cartelli 
a Jakub Bartoň. Byla znát jejich absence?
Ztráta to je, ale my máme neustále nějaké zraněné hráče. Do sestavy se vrátil Tomáš Houdek, který předvedl dobrý výkon na to, že tři čtvrtě roku stál. Žádný extra vliv na náš výkon to nemělo.

Prvoligová tabulka se velmi vyrovnává. Spolu s vámi o druhé místo ještě bojují Havlíčkův Brod a Jihlava.
Rozdáváme body v zápasech, v nichž bychom měli naplno bodovat. Na druhou stranu až na Jihlavu body sbíráme se silnějšími soupeři. První liga vyrovnaná. Až na Havlíčkův Brod se to ale dalo čekat.

Před rokem jste dával jeden gól za druhým, ale aktuální forma je hodně vzdálená ideálu. V čem je problém?
Abych řekl pravdu, tak si připadám, že jsem tady letos nejhorší. Fanoušci, spoluhráči i já sám jsem od sebe očekával víc. Nedokážu se s tím vypořádat. Strašně mě to mrzí, protože už se cítím zdravotně v pořádku. Na ledě si ale nevěřím. Psychika je špatná. Nevím ale, čím to je.

Takže především pročistit hlavu.
Přesně tak, je to v hlavě. Snažím se jakkoliv odreagovat, abych na to nemyslel. Vždycky ale přijde nějaká chvilka, že si vzpomenu na zranění a na to, že se mi nedaří a zase v tom lítám. Přijde gólová šance, které se leknu, zazmatkuju a situaci nevyhodnotím, jak bych měl.

Nedávno jste navíc dva týdny chyběl kvůli viróze. To určitě taky nepřidá.
Musím říct, že kvůli střevní viróze jsem zhubnul nějakých pět kilo. To mi dalo zabrat. Deset dnů jsem se toho nemohl zbavit. Po fyzické stránce ještě doháním manko. Čtrnáct dnů se zdá být málo, ale stačí, když dvakrát třikrát nejste na ledě a je to znát.