Dlouhých osmdesát minut hry nepřekonali Kohouti plzeňského brankáře Miroslava Svobodu. Proto po dvou domácích zápasech prohrávají ve čtvrtfinálové sérii s Indiány 1:3.

„Chyběl nějaký odraz, nebo šťastná teč. Někdy se k vám puky odráží, jindy ne,“ hledal příčiny nulové gólové produktivity olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Jeho tým sice Plzeň v úterním souboji přestřílel, na góly však prohrál 0:2.

To už ale hráči Mory musejí hodit za hlavu. Ve čtvrtek od 17.30 je v Plzni čeká zápas o bytí a nebytí.

„Jedeme tam samozřejmě s tím, že chceme vyhrát. Musíme to tam urvat,“ burcuje tým útočník Jan Eberle.

CHODIT DŮRAZNĚJI DO SOUPEŘOVI BRÁNY

Olomoucký tým musí zůstat pevný v obraně, ale oproti domácím zápasům se ještě potřebuje zlepšit v útočné fázi, kde chyběl dostatečný důraz.

„V posledním zápase jsme měli několik střel, které šly přes klubko těl. Bohužel se to neujalo a neodrazilo se nám to tam. Musíme za tím jít ještě víc a doufat, že se to tam v Plzni odrazí,“ říká člen elitní olomoucké formace.

Úkolem Kohoutů bude dostat brankáře Svobodu pod tlak, aby na svoji práci neměl tolik klidu, jako tomu bylo v posledním zápase, kdy vychytal Plzni čisté konto. „Do jejich brány musíme jít ještě důrazněji,“ má jasno Eberle.

ZÁPASY O JEDNOM GÓLU

Kohouti chtějí navázat na úvodní zápas série, ve kterém byli lepší a na plzeňském ledě zvítězili po samostatných nájezdech.

„Všechny zápasy rozhodoval jeden gól, ať jsme hráli líp my, nebo Plzeň. Oba týmy mají vynikající brankáře a je to zkrátka o tom jednom gólu. Rozdílový gól ve třetí třetině jednou potřebujeme dát my,“ prohlásil Eberle, který stále nepřestal myslet na semifinále.

Aby Kohouti sérii otočili, musejí splnit zdánlivě neřešitelný úkol – porazit Plzeň třikrát v řadě.

„V sezoně se nám několikrát povedlo, vyhrát tři zápasy v řadě. Jsme si vědomi toho, jak je Plzeň silný tým, ale taky dokáže prohrávat,“ věří Eberle.