Po dvou olomouckých výhrách ve středních Čechách se zdálo, že Kohouti čtvrtfinálového soupeře dorazí v úterý na domácím ledě a tým pošetří síly na semifinále.

Jenže domácím se nedařily přesilovky a neproměnili dvě trestná střílení a další dva samostatné nájezdy.

„Přesilovky jsme nehráli vůbec dobře. Málo jsme stříleli a nechodili jsme do branky. Tolik přesilovek se tak často nehraje. Dva neproměněné nájezdy vlastně dělaly dva rozdílové góly. To rozhodlo zápas,“ hledal příčiny porážky olomoucký trenér Jan Tomajko.

Benátecký kouč Luděk Škaloud si pochvaloval, že jeho svěřenci po dvou domácích porážkách sérii nezabalili.

„Vyhráli jsme díky velkému nasazení. Vyloučení bylo ale až moc. Přitom bych neřekl, že utkání bylo tak nečisté,“ divil se přísnému metru rozhodčích Škaloud.

Domácí prostředí v sérii nerozhoduje

Čtvrtfinále tak ve čtvrtek šestým zápasem pokračuje v Benátkách nad Jizerou. V této sérii však vůbec nefunguje výhoda domácího prostředí.

Z pěti odehraných zápasů pouze jeden vyhrál domácí tým. Kohouti ve středních Čechách uspěli v obou čtvrtfinálových duelech 3:2 a 4:0.

„Zápasy jsou hodně podobné, ať se hraje doma nebo venku. Myslím si, že to tak zůstane i v dalším benáteckém zápase,“ řekl Tomajko.

Podobný názor měl i kouč středočeského celku.

„Třetí zápas byl zcela vyrovnaný se šťastnějším koncem pro Olomouc. Ve čtvrtém utkání byli o kus lepší olomoučtí hráči, stejně jako my v pátém. Domácí prostředí v sérii žádnou velkou roli nehraje,“ poznamenal Škaloud.

Trenéři Mory se pro čtvrteční duel chtějí vrátit k osvědčenému hernímu projevu.

„Chyběl nám důraz před brankou, ze kterého jsme těžili v benáteckých zápasech. Musíme se vrátit ke hře, jakou jsme předváděli předtím,“ uvědomuje si Tomajko.

V olomoucké sestavě však kvůli trestu ve hře bude chybět kapitán Jakub Bartoň. Tomajko tomu však nepřikládá větší význam.

„Samozřejmě, že nám bude chybět. Ale máme dost hráčů, kteří ho nahradí. V tom bych problém neviděl,“ dodal kouč.