Bohaté zkušenosti má také z play-off nejvyšší soutěže, novou euforii zažívá aktuálně s Olomoucí.

I díky jeho gólu na 3:1 si zahraje sedmý duel čtvrtfinále proti favorizované Plzni. Je tedy momentálně také nečekaným hrdinou Mory.

„Dneska jsme celý tým parádně makali. Tohle akorát vyplynulo ze situace dva na jednoho. Viděl jsem, že se mi tam trošku kroutí puk, takže jsem věděl, že budu střílet. Naštěstí mu to tam propadlo,“ řekl Švrček v rozhovoru pro Českou televizi.

Pro svátečního střelce to byl devatenáctý extraligový gól v 598 zápasech. Na nic při přečíslení nečekal, jeho „golfák“ zkrátka stál za to. A všimli si toho pochopitelně i další členové olomoucké kabiny, kteří si ho už dříve pro jeho „produktivitu“ dobírali.

Fanoušci Mory na šestém čtvrtfinále Olomouc - Plzeň 4:1
Euforie burácela plecharénou! Najdete se v hledišti?

PŘÍMOČARÝ STŘELEC

„Je vidět, že je to střelec,“ usmívá se tahoun ofenzivy Zbyněk Irgl. „Ujel, dal krásný gól. Vůbec nepřemýšlel, má to v ruce,“ dodal.

Podobně ránu 32letého beka viděl i trenér Kohoutů Zdeněk Moták.

„To víte, Švrk je střelec,“ nadsazuje s úsměvem. „On není žádná myslivna, že by dával góly do prázdné brány. Je to přímočarý střelec,“ vtipkoval po utkání.

Klíčové samozřejmě je, že pohádka o extraligové popelce z Hané napíše další kapitolu. Sedmý a často nevyzpytatelný zápas odehraje Mora na ledě Plzně v sobotu od 17 hodin.

„Člověk je za to rád, ale my se pořád díváme na to, že musíme parádně bránit a hrát zodpovědně. Když dáme o gól víc než soupeř, tak je to parádní,“ má jasno Jan Švrček.

Jan Švrček a Miroslav Holec (zády) slaví gól na 3:1.
Takto Mora otočila bitvu s Plzní. Všechny góly na fotkách