Přerovskou „Meománii" asi nejlépe dokresluje zájem o vstupenky na středeční zápas.

Půl hodiny po zahájení předprodeje jich pořadatelé prodali na sedm set. V den utkání se pak Meo Aréna zaplnila do posledního místa. Bylo vyprodáno – 3000 diváků.

V Prostějově na první duel série bylo také beznadějně plno - 4200 diváků.

Stejný zájem je i o třetí zápas, který se tam hraje v pátek.

A po vstupenkách se rozhodně zapráší i na nedělní pokračování v Meo Aréně.

Fanoušci Zubrů

Už středeční zápas Zubrů s Jestřáby v Přerově proměnili pořadatelé i fanoušci v opravdovou show.

Do potemnělé arény nastoupili nejprve za ohlušujícího pískotu prostějovští hráči, a potom po nich naskakovali na led domácí.

Moderátor představoval jednotlivé hráče HC ZUBR po jménech, vše doprovázely světelné efekty.

„Přes to skandování a potlesk fanoušků jsem téměř neslyšel, co říkám," svěřil se moderátor Jan Leitkep.

Podle něj je Přerov svou podporou fanoušků naprosto výjimečný.

„Přijde mi to až neskutečné na to, že se tu hraje nejnižší soutěž. Podpořit své hráče přišlo více lidí než někdy na extraligu," podotkl.

Zpěvák Pavel Novák ml. žhaví Meo Arénu

Pavel Novák zpíval hymnu

Nelehký úkol měl před začátkem utkání s Prostějovem zpěvák Pavel Novák, který před třemi tisícovkami diváků zpíval českou státní hymnu.

Na ledě se objevil už jednou – před zápasem s Porubou – tehdy ale zpíval oblíbenou píseň Přerovanů Pihovatá, která se stala letošní hymnou fanoušků.

„Něco takového zažije člověk párkrát za život. Zpíval jsem bez doprovodu, jen na mikrofon. Pro mě byla asi nejtěžší ta zodpovědnost zpívat před takovým množstvím fanoušků," popsal Pavel Novák a dodal, že hymnu zpíval hlavně proto, že to slíbil.

„Řekl jsem, že když postoupíme do finále, zazpívám hymnu. A sliby se mají plnit. Jsem hrdý Čech a prožívám všechny úspěchy našich sportovců," prozradil.

Hejtman přijel vhodit buly

Slavnostní buly z rukou olomouckého hejtmanaČestné buly vhazoval na ledě přerovské Meo Arény olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, který si přijel vychutnat atmosféru vyhecovaného hanáckého derby.

Fantastickou kulisu si pochvalovali i fanoušci.

„Pihovatou zpíval celý kotel, všichni tleskali, každý druhý divák měl na sobě dres nebo šálu s motivem klubu. Fandili mladí i staří," popisoval nadšeně jeden z příznivců Zubrů.

„Když chytl Jirka Sklenář poslední nájezd, všichni hráči na něj naskákali, a potom šli slavit před kotel přerovských fanoušků. Celý stadion jim tleskal vestoje," dodal.

Stovky přerovských fanoušků se chystají také na páteční utkání v Prostějově, kde je čeká dost možná vyprodaný stadion o kapacitě pěti tisíc míst.

Jen na první zápas finále jich přijelo z Přerova fandit na pět stovek.

Nedělní zápas: stánků bude více

Fanoušci ZubrůFantastickou podívanou by si měli diváci užít také v neděli na domácím ledě.

Lístky na tento vrcholný zápas sezony se budou prodávat v pátek od 14 do 17 hodin, v sobotu pak od 9 do 12 hodin v prodejně Diskont v Jiráskově ulici.

„Atmosféra posledního zápasu byla fantastická, lepší scénář se napsat nemohl. Diváci si užili maximum z hokeje, včetně prodloužení. Všichni byli nadšení, že to kluci dokázali," shrnul jednatel HC ZUBR Přerov Lubomír Svoboda.

Protože si někteří lidé stěžovali na malý počet stánků s občerstvením, hodlají pořadatelé v neděli posílit o další dvě výčepní a prodejní místa.

„O přestávkách se navíc na ledě objeví naše hokejová přípravka, pro kterou bude tato podívaná určitě velkým zážitkem," dodal.

Prostějov chystá choreo přes celý stadion

Ale zahanbit se rozhodně nedají ani v hokejem poblázněném Prostějově. V pátek tam na diváky třetího zápasu hanáckého superfinále čeká další velká podívaná.

Fanoušci Jestřábů v PřerověSkalní fanoušci LHK Prostějov chystají další ze svých pověstných choreografií, tentokrát do ní chtějí zapojit celý stadion.

„Můžu říct, že to bude velká celostadionová choreografie, ale to je tak vše, co prozradím. Své tajemství ukážeme až před začátkem zápasu," zůstal tajemným jeden z pořadatelů uvítacích choreografií, který si nepřál být jmenován.

Skalní fanoušek prostějovských hokejistů také přiznal, že si finálovou sérii nesmírně užívá.

„Je to prostě paráda. V pondělí přišlo přes čtyři tisíce dvě stě lidí. To nikdo z nás nečekal," připomněl obrovskou návštěvnost duelu člen fanklubu SK Prostějov 1913.

Ten se také zamyslel nad návštěvností během celé sezony:

„Na druhou stranu mě mrzí, že si lidé na hokej vzpomenou až při finále s Přerovem. Je škoda, že na zápasy během roku mnohdy přišlo jen osm set diváků."

Prostějovští fans

Rachot, že hráči neslyší trenéra

Na přípravě pondělní choreografie, ve které byla zapojena celá východní tribuna a k vidění byly vlajky, šály, balonky i obrovské obrazce se podílelo osmadvacet lidí.

V pátek má být fanouškovská příprava ještě větší. Skalní příznivci Jestřábů si chtějí hokej pořádně užít a také oslavit druhou výhru v sérii. Proto vzkazují hráčům: „Do neděle se rozhodne. Věříme vám a určitě vyhrajete."

Stejné přání jako fanoušci má i prostějovský kouč Petr Zachar: „Moc rádi bychom naplnili očekávání našich příznivců a v neděli celou sérii rozhodli. Nyní je důležité, aby všichni fanoušci stáli za týmem, ať se děje, co se děje."

Vysoké návštěvy a hlasitého skandování si během finálového derby všímají právě i muži stojící na lavičce svých týmů.

„Samozřejmě že vnímáme, co se kolem nás děje. Kolikrát nemůžeme na hráče ani mluvit, protože hukot na stadionu je tak obrovský. Je to ale pro hokej jen dobře," pochvaloval si atmosféru z předchozích dvou finále Petr Zachar.