„Nemám ve statistice nulu. Ale neznamená to nic víc, ani nic míň,“ pousmál se zkušený bek Mory.

Jeho tým nakonec středočeského soupeře udolal díky trefě Jana Knotka z 57. minuty, definitivně si zajistil postup do vyřazovací části a minimálně do neděle poskočil do skupiny týmů, které mají jistý přímý postup do čtvrtfinále.

Vítězství a první gól v sezoně. Pro vás dvojnásobná radost?
Jsem hlavně rád za to vítězství, protože se nerodilo vůbec snadno. Musím vyzvednout bojovný výkon mužstva, ale nejvíc asi výkon Honzy Lukáše, který nás teď neskutečně drží. Mohlo to dopadnout úplně jinak. Jsme rádi, ale s pokorou do dalších zápasů.

Zůstaňme chvíli u vaší trefy. Jak padla?
Byla to situace, kdy se hra rychle otočila. Křídlo bylo docela volné, měl jsem prázdné celé střední pásmo. Nic moc jsem nevymýšlel. Bek byl docela daleko, tak jsem to zkusil vystřelit. Naštěstí to tam proskákalo. Gólman možná nečekal, že to z téhle pozice zkusím. Pro mě je to dobré akorát v tom, že už ve statistice nemám tu nulu. Nic víc, nic míň (směje se).

Byla nějaká narážka od spoluhráčů, že vám to tam konečně taky padlo?
Ne, to ne. Přece jenom, kdyby to bylo nějakých padesát zápasů, ale já byl půlku sezony zraněný, takže jsem toho tolik neodehrál. Já jsem rád, že vůbec hraju a že jsem se do toho nějakým stylem dostal. Kluci chválí za gól, ale nějaký vtípek si nikdo nedovolil.

Jak složitý pro vás byl návrat po zranění? Vzhledem k nedostatku beků to musela být fuška.
No, šel jsem zpátky o něco dřív, než jsem asi sám chtěl. Právě kvůli tomu, že těch beků nebylo tolik. Byli jsme ale s trenéry domluvení, že mě nebudou přetěžovat. Postupem času jsem se ale do toho dostal, díky zápasům jsem dohnal i fyzičku. Navíc tam byla i repre pauza, kdy se dalo potrénovat. Dá se říct, že teď máme pět áčkových beků, i když je pravda, že Luďa Rutar je s námi už taky dlouho. Věřím ale, že mladý Galus (Jakub Galvas, pozn. red.) se dá dohromady a bude nás na play-off víc. Víc než on už nás asi nebude, další kluci jsou totiž zranění až do konce. Čím víc nás ale bude, tím lépe. Síly budou potřeba.

Byla tam situace, kdy za stavu 2:1 Boleslav vyrovnala, ale rozhodčí gól neuznal…
Jak už jsem řekl, mohlo to dopadnout úplně jinak. Jednou nám tam ujeli sami, zrovna po mojí chybě. Honza (Lukáš) nás naštěstí parádně podržel. Pak ten gól, negól… nakonec přišlo jejich vyloučení. Nevím, neviděl jsem to, takže se k tomu nebudu vyjadřovat. Když to řeknu z tipérského hlediska, byl to asi remízový zápas. Naštěstí pro nás se tam ale stala z hostující strany chyba a my toho využili. Jsme rádi, že té šestce jsme blíž. Půjdeme po ní, protože je tam nějaké volno navíc, které určitě budeme potřebovat.

Po tomto zápase jste už dokonce v ní.
To jo, ale je to pořád ještě daleko. Máme sice další dva zápasy doma, ale je to trochu ošemetné. Sami jste viděli… s Vary remíza, teď to taky bylo vyrovnané. Ještě to může dopadnout všelijak.

Byli byste zklamaní, pokud by šestka nakonec nevyšla?
Nevím, no. Záleží na tom, jak se ty další zápasy budou vyvíjet. Když to budeme mít ve svých rukách, ale nepodáme takový výkon, jaký bychom měli, budeme určitě naštvaní. Když to ale bude vyrovnané a nevyjde to, tak si řekneme – bohužel, soupeř byl lepší, nedá se nic dělat. Uznáme to a hotovo. Teď ale máme tři zápasy do konce. Dva z toho doma. Bude důležité je zvládnout, pokud chceme v šestce být. Pokud bychom je nezvládli, řekneme si, že tam nemáme co dělat.