Protože další branka už nepadla, teprve 16letý obránce Tomáš Galvas tak mohl oslavit vítěznou premiéru mezi dospělými.

Vlastně nejvíce střel vyslali Hanáci v první třetině na Štěpána Lukeše. Z šesti střel byly dva góly, o které se postarali z dorážky Lukáš Nahodil a díky jemné teči Pláškovy střely Jakub Navrátil.

„Jeli jsme sem s cílem začít z dobré defenzívy, využít protiútoky, což se nám podařilo v první třetině,“ hodnotil olomoucký asistent Boris Žabka.

Do druhé dvacetiminutovky tak už mezi třemi karlovarskými tyčemi stál Vladislav Habal. Ani on si ale moc zábavy neužil. Frustraci dávali najevo i domácí fanoušci, kterým se nelíbily některé výroky sudích.

Po jednom z nich hráli kohouti přesilovku čtyři na tři, Nahodil přesně našel před bránou stojícího Jana Knotka a byla z toho zmíněná devátá střela na bránu a třetí gól v karlovarské síti.

„Neměli jsme ideální druhou třetinu, kdy si soupeř vytvořil nějaké šance, podržel nás gólman. Rozhodující byla druhá třetina,“ myslí si Boris Žabka.

Zkraje třetí třetiny měli Energetici k dispozici největší šanci utkání, Tomáš Rachůnek při ní ale vůbec netrefil bránu, čímž korunoval zmar domácích, který ve třetí třetině pokračoval.

Jan Lukáš Kryl všech 35 střel soupeře, připsal si páté čisté konto a pokračuje v extraligové dominanci, Olomouc si za celý zápas vystačila s málo vídanými deseti ohroženími karlovarské brány.

„V první řadě si strašně vážíme výhry, protože jsme odehráli slušné domácí utkání, které jsme se Spartou prohráli a chtěli jsme co nejdříve bodovat,“ uzavřel Boris Žabka.

Mora tak zůstává na třetím místě extraligové tabulky a v tomto roce odehraje ještě tři zápasy. Ze všeho nejdříve v pondělí na Štěpána hostí od 17.30 vedoucí Pardubice.

Jakub Herman
Po tom, čím jsem si prošel, mi hokej nechybí, říká otevřeně Herman

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Orsava, Mareš), 20. Navrátil (Plášek ml., Mareš), 37. Knotek (Nahodil, Orsava). Rozhodčí: Horák, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2803.

Karlovy Vary: Lukeš (21. Habal) – Huttula, Pulpán, Bartejs, Stříteský, Rulík, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Hladonik, Koffer – Juusola, Gríger, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kružík. Trenér: Bruk.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Galvas, Mareš, Rutar, Švrček, Řezníček – J. Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Orsava – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Kunc, Strapáč, Olesz – Anděl. Trenér: Tomajko.