„Vše proběhlo rychle, o Martina jsme měli i nadále zájem. Sedli jsme si, a nakonec se dohodli, že tu zůstane do konce ligového ročníku," uvedl na klubovém webu generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

Slovenský útočník na Hanou přišel před sezonou s podmínkou, že v případě zajímavé zahraniční nabídky může odejít. Tak se však nestalo ani začátkem listopadu a ani nyní během prosincové reprezentační přestávky. Po posledním extraligovém zápase na ledě Komety Brno Martin Cibák naznačil, že by v Olomouci rád zůstal, což se nyní definitivně potvrdilo.

„Rozhodlo to, že se tu cítím dobře. Byly nějaké nabídky, ale nic nebylo adekvátní. Myslím si, že máme dobré mužstvo, navíc i rodina se v Olomouci cítí dobře, takže jsem neměl žádné důvody, abych nezůstal," prohlásil Martin Cibák.

Před deseti lety Martin Cibák vyhrál s Tampou Bay Stanley Cup. V minulé sezoně hrál v KHL za Nižněkamsk a Podolsk.

V dresu Olomouce si připsal ve 30 zápasech 18 bodů za jedenáct branek a sedm asistencí, je tak třetím nejproduktivnějším hráčem. Spolu s Rostislavem Maroszem a Romanem Rácem vytvořil údernou první olomouckou formaci, která se stala postrachem soupeřů.

V pátečním zápase na ledě Pardubic se tak elitní olomoucká lajna představí v kompletním složení. „Když se daří, je zbytečné něco měnit. Máme jako tým docela dobře našlápnuté, i když víme, že zbývá ještě skoro polovina základní části. Uvidíme, jak to dopadne," doplnil Martin Cibák.