Olomoučtí hokejisté do nového roku vstoupili přesvědčivou výhrou 4:1 v Havlíčkově Brodu. Trenér Petr Fiala si pochvaloval zejména koncovku.

„Především v první třetině jsme byli hodně produktivní. Hra byla sice vyrovnaná, ale dali jsme důležité tři góly," zmínil kouč.

Po přestávce se přitom Kohouti dostali pod velký tlak, který však ustáli.

„Druhá třetina byla stěžejní. Měli jsme pět vyloučených, přičemž domácí jenom jednoho. Inkasovali jsme jen jeden gól," poznamenal Fiala.

Teď ale olomoucké hokejisty čeká diametrálně odlišný soupeř, dvanáctý Most.

Hanáci oba vzájemné zápasy vyhráli, ale výsledky byly hodně těsné (2:0 a 5:3).

„Je to soupeř ze spodku tabulky a ti nám příliš nesvědčí. Nicméně s nimi hrajeme doma, takže bychom to měli zvládnout," řekl pro klubový web útočník Matěj Pekr.

Severočeský tým sice bude stejně jako před rokem hrát o záchranu, ale dokáže potrápit i favority. Na konci loňského roku si vyšlápl na Jihlavu 4:3, ve čtvrtek těsně prohrál s Ústí nad Labem 2:4.

„Opět se potvrdilo, že v poslední době podáváme zlepšené výkony. Jenom mě mrzí, že nám utekla první třetina," řekl trenér Valerij Korol.

Most využívá hráče z okolních extraligových klubů a na soupisce se protočilo již 43 hráčů v poli a čtyři brankáři, z nichž nejčastěji nastupuje Martin Volke.

Klubové kanadské bodování s patnácti góly a dvanácti asistencemi vede zkušený útočník Ladislav Gengel.